Trwa ładowanie...

Legalna Kultura: Grażyna Torbicka komentuje niski poziom czytelnictwa w Polsce

63% polskiego społeczeństwa nie przeczytała w ubiegłym roku jednej książki. Zdaniem Grażyny Torbickiej perspektywy dla rozwoju czytelnictwa i kultury w Polsce wcale nie są różowe: - Będzie jeszcze gorzej - stwierdza dziennikarka.

d2amife
d2amife

Według Torbickiej nowe technologie przeszkadzają ludziom w bezpośrednich kontaktach. Dziennikarka zauważa, że kulturą nigdy nie interesowało się sto procent społeczeństwa, tylko wąska grupa ludzi, która jest awangardą: - Jeżeli w klasie jest trzydzieścioro dzieci, a pięcioro z nich będzie miało konkretne zainteresowania, jest duża szansa, że kolejnych pięcioro też się zainteresuje.

Znana dziennikarka wspiera Fundację Legalną Kulturę i jej najnowszy projekt “Kultura Na Widoku” – uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast. Do dyspozycji użytkowników jest 20 000 plakatów w bibliotekach, urzędach i szkołach w niewielkich miejscowościach na terenie całej Polski. Przechodnie dzięki telefonom i innym urządzeniom mają dostęp do ponad 275 filmów i spektakli teatralnych, 257 albumów muzycznych, 387 książek, 97 wirtualnych spacerów po muzeach i 43 gry komputerowe. A wszystko to nieodpłatnie bądź w promocyjnych cenach.

Więcej o projektach i działaniach Legalnej Kultury w specjalnej zakładce serwisu Film WP (link tu).

d2amife
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2amife