Trwa ładowanie...

''Listonosz Pat i wielki świat'' - Kim jest listonosz i ile waży jego torba?

Share
''Listonosz Pat i wielki świat'' - Kim jest listonosz i ile waży jego torba?Źródło: Monolith Films
d15m6cx
Listonosz Pat - ukochany bohater najmłodszych i tych ciut starszych, wkroczy na duży ekran już 23 maja. Sprawdźcie jakimi cechami musi charakteryzować się listonosz, jak wygląda jego codzienna praca oraz ile wazy jego torba!

Kim jest listonosz?

Listonosz to pracownik urzędu pocztowego, którego zadaniem jest doręczenie adresatom listów, paczek i innych przesyłek.

Może nim zostać każdy, kto jest odpowiedzialny, dokładny, systematyczny i przede wszystkim samodzielny. To praca, która wymaga również lubienia kontaktu z ludźmi. Nierzadko zawód ten wymaga dużej odporności na stres i przede wszystkim cierpliwości. Kandydat ubiegający się o tę posadę musi mieć na pewno dobrą kondycję i dobre zdrowie – wspinaczka po schodach jest nieuchronna.

d15m6cx

Jak wygląda praca listonosza i ile waży jego torba?

Praca listonosza składa się z kilku etapów.

I etap – odbiór przesyłek
Listy zwykłe czekają do odbioru w urzędzie pocztowym. Listy polecone, paczki, przesyłki pobraniowe i inne, które wymagają specjalnego pokwitowania doręczenia, znajdują się w ekspedycji czyli dziale poczty zajmującym się dzieleniem przesyłek „za pokwitowaniem”.

II etap – segregacja przesyłek
Listonosz, aby ułatwić sobie pracę, segreguje przesyłki pod względem doręczenia. Najprościej mówiąc ustala sobie trasę. Każdy listonosz na ściśle określony rejon, który obsługuje.

III etap – roznoszenie przesyłek
Listonosz wyrusza na rejon ze swoją torbą. Nie może ona ważyć więcej niż 17 kg. Dużym udogodnieniem są granatowe skrzynki kontaktowe, listonosz wkłada do nich zbiór listów i przesyłek, które następnie są zabierane przez kuriera pocztowego do wskazanej kolejnej skrzynki kontaktowej.

Zwiastun filmu:

* "Listonosz Pat i wielki świat" - w kinach od 23 maja!*

d15m6cx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15m6cx
d15m6cx