Trwa ładowanie...

''Listonosz Pat i wielki świat'' - Kim jest listonosz i ile waży jego torba?

Share
''Listonosz Pat i wielki świat'' - Kim jest listonosz i ile waży jego torba?
Źródło: Monolith Films
d2keqbj

Listonosz Pat - ukochany bohater najmłodszych i tych ciut starszych, wkroczy na duży ekran już 23 maja. Sprawdźcie jakimi cechami musi charakteryzować się listonosz, jak wygląda jego codzienna praca oraz ile wazy jego torba!

* Kim jest listonosz?*

Listonosz to pracownik urzędu pocztowego, którego zadaniem jest doręczenie adresatom listów, paczek i innych przesyłek.

d2keqbj

Może nim zostać każdy, kto jest odpowiedzialny, dokładny, systematyczny i przede wszystkim samodzielny. To praca, która wymaga również lubienia kontaktu z ludźmi. Nierzadko zawód ten wymaga dużej odporności na stres i przede wszystkim cierpliwości. Kandydat ubiegający się o tę posadę musi mieć na pewno dobrą kondycję i dobre zdrowie – wspinaczka po schodach jest nieuchronna.

Jak wygląda praca listonosza i ile waży jego torba?

Praca listonosza składa się z kilku etapów.

I etap – odbiór przesyłek
Listy zwykłe czekają do odbioru w urzędzie pocztowym. Listy polecone, paczki, przesyłki pobraniowe i inne, które wymagają specjalnego pokwitowania doręczenia, znajdują się w ekspedycji czyli dziale poczty zajmującym się dzieleniem przesyłek „za pokwitowaniem”.

d2keqbj

II etap – segregacja przesyłek
Listonosz, aby ułatwić sobie pracę, segreguje przesyłki pod względem doręczenia. Najprościej mówiąc ustala sobie trasę. Każdy listonosz na ściśle określony rejon, który obsługuje.

III etap – roznoszenie przesyłek
Listonosz wyrusza na rejon ze swoją torbą. Nie może ona ważyć więcej niż 17 kg. Dużym udogodnieniem są granatowe skrzynki kontaktowe, listonosz wkłada do nich zbiór listów i przesyłek, które następnie są zabierane przez kuriera pocztowego do wskazanej kolejnej skrzynki kontaktowej.

Zwiastun filmu:

* "Listonosz Pat i wielki świat" - w kinach od 23 maja!*

d2keqbj

Podziel się opinią

Share
d2keqbj
d2keqbj