Trwa ładowanie...

Listonosz Pat uczy i bawi

Share
Listonosz Pat uczy i bawiŹródło: Monolith Films
dp5ml55

Listonosz Pat zagościł już na ekranach polskich kin. W ramach projektu "Kino Klasa" przygody przesympatycznego bohatera posłużyły do stworzenia tematów lekcyjnych dla najmłodszych. Bajka o Pacie to idealny przykład tego, że film może nie tylko bawić, ale również uczyć.

Konspekty lekcji opracowały doktorantki Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego – Wiktoria Pleban i Aleksandra Serżysko. Nadrzędnym celem takich lekcji są m.in. doskonalenie umiejętności uważnego czytania, poszerzenie słownika dziecka o słowa związane z pocztą i pracą listonosza oraz doskonalenie umiejętności pracy twórczej w grupie. Podczas wykorzystywane będą m.in. materiały związane z filmem „Listonosz Pat i wielki świat”.

Kino Klasa – projekt skierowany do nauczycieli wszystkich etapów nauczania, mający na celu promocję kultury kinowej wśród najmłodszych widzów. We współpracy z uznanymi pedagogami tworzymy dla Państwa bezpłatne materiały edukacyjne w oparciu o premiery kinowe filmów Monolith Films dla dzieci i młodzieży. Program połączony jest z akcją szkolną z udziałem najważniejszych instytucji kultury i edukacji w kraju.

dp5ml55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp5ml55
dp5ml55