Trwa ładowanie...

''Listy do M 2'' najpopularniejszą komedią po 1989 roku

''Listy do M 2'' najpopularniejszą komedią po 1989 roku
d7butn0
d7butn0

Komedia romantyczna "Listy do M 2" pobiła rekord pierwszej części filmu. Film zobaczyło już 2 594 000 widzów.

W miniony weekend "Listy do M 2" pobiły wynik frekwencyjny części pierwszej, stając się najpopularniejszą komedią wyświetlaną w polskich kinach po 1989 roku. W drodze po historyczny triumf "Listy do M 2" wyprzedziły również dotychczasowy numer dwa, czyli megahit "Lejdis" z 2008 roku (2 530 000 widzów). Frekwencja uzyskana w trakcie miesiąca na ekranach, wynosi już 2 594 000 i sytuuje "Listy do M 2" na 5. miejscu w Top 10 najpopularniejszych krajowych produkcji ostatnich 26 lat. Wyższe wyniki w przeszłości uzyskały tylko ekranizacje lektur i filmy historyczne: "Katyń", Quo vadis", "Pan Tadeusz" i "Ogniem i mieczem".

Produkcja równie doskonale wypada na tle zachodniej konkurencji. W szóstym tygodniu emisji "Listy do M 2" są już lepsze od takich hollywoodzkich blockbusterów jak: "Shrek Forever", "Harry Potter i kamień filozoficzny" oraz "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia". A z każdym dniem wyświetlania przybliżają się do pierwszej dziesiątki największych hitów kinowych w Polsce po 1989 roku, którą ? z frekwencją 2 735 000 widzów ? zamyka "Park Jurajski" z 1993 roku.

"Listy do M. 2" mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków ? światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie. A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie.

d7butn0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7butn0