Trwa ładowanie...
du55lu9

Maciej Stuhr odpala swój kanał na YouTube. Na początek jego krótki metraż

Aktor podbija internet. Właśnie ruszył jego kanał na YouTube. Na pierwszy ogień pokazał film krótkometrażowy "Milczenie polskich owiec". Stuhr w rozmowie z WP zapowiada, że to dopiero początek. Kolejne produkcje wkrótce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Elegancki i ze swoim kanałem: Maciej Stuhr
Elegancki i ze swoim kanałem: Maciej Stuhr (East News)
du55lu9

"Milczenie Polskich Owiec" z 2017 roku to debiut reżyserski Macieja Stuhra. Film zrealizował on we współpracy ze studentami Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie wykłada od 2014 roku.

- Wykładam pracę z kamerą i efektem tych zajęć jest właśnie "Milczenie…" – mówi nam Stuhr. – Krótkie metraże rzadko pokazywane są w kinach i publiczność nie ma gdzie ich zobaczyć. YouTube to idealne miejsce dla takiego filmu.

Film był już pokazywany na ubiegłorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na festiwalu w Gdyni.

du55lu9

Film pokazuje serię mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi w przytulnej knajpce w jednym z polskich miast. Dzieli ich sporo, ale łączy jedno: wszyscy próbują znaleźć choć cienką nić porozumienia z drugim człowiekiem. Każde z nich robi to na swój sposób.

Mariano na przykład nie ma żadnych problemów z mówieniem wprost tego, co go boli, ale również co go kręci i podnieca. Kompletnie nie zważa na to, że słowa mogą ranić i być trudne do zniesienia dla Amelii, jego uwielbiającej komedie romantyczne dziewczyny. Zygmunt usilnie pragnie zwierzyć się ze swoich skrytych fantazji, ale tylko obcą osobę jest w stanie obdarzyć dostatecznym zaufaniem. W konfrontacji z byłym kochankiem jest zdecydowanie mniej wylewny. Malwina, która za wszelką cenę pragnie podbić filmowy świat otwiera się, ale dopiero przed kamerą.

Scenariusz też jest autorstwa Stuhra. Film trwa 35 minut.

du55lu9

W rozmowie z WP Maciej Stuhr powiedział, że być może kolejnym filmem, który wrzuci na swój kanał na YT - Maciej Stuhr to kanał - będzie "Ding Dong".

To druga produkcja zrealizowana zrealizowana w ramach zajęć "praca z kamerą" studentów IV roku aktorstwa Akademii Teatralnej w Warszawie. W filmie wystąpili gościnnie Wiesław Komasa oraz Joanna Szczepkowska.

Stuhr powiedział, że ma kolejne plany na swój kanał na YouTube, ale nie chce ich jeszcze zdradzać.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

du55lu9

Podziel się opinią

Share
du55lu9
du55lu9