Trwa ładowanie...

Maciej Stuhr odpala swój kanał na YouTube. Na początek jego krótki metraż

Aktor podbija internet. Właśnie ruszył jego kanał na YouTube. Na pierwszy ogień pokazał film krótkometrażowy "Milczenie polskich owiec". Stuhr w rozmowie z WP zapowiada, że to dopiero początek. Kolejne produkcje wkrótce.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Maciej Stuhr odpala swój kanał na YouTube. Na początek jego krótki metrażŹródło: East News
d3rmtku
d3rmtku

"Milczenie Polskich Owiec" z 2017 roku to debiut reżyserski Macieja Stuhra. Film zrealizował on we współpracy ze studentami Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie wykłada od 2014 roku.

- Wykładam pracę z kamerą i efektem tych zajęć jest właśnie "Milczenie…" – mówi nam Stuhr. – Krótkie metraże rzadko pokazywane są w kinach i publiczność nie ma gdzie ich zobaczyć. YouTube to idealne miejsce dla takiego filmu.

Film był już pokazywany na ubiegłorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na festiwalu w Gdyni.

Film pokazuje serię mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi w przytulnej knajpce w jednym z polskich miast. Dzieli ich sporo, ale łączy jedno: wszyscy próbują znaleźć choć cienką nić porozumienia z drugim człowiekiem. Każde z nich robi to na swój sposób.

Mariano na przykład nie ma żadnych problemów z mówieniem wprost tego, co go boli, ale również co go kręci i podnieca. Kompletnie nie zważa na to, że słowa mogą ranić i być trudne do zniesienia dla Amelii, jego uwielbiającej komedie romantyczne dziewczyny. Zygmunt usilnie pragnie zwierzyć się ze swoich skrytych fantazji, ale tylko obcą osobę jest w stanie obdarzyć dostatecznym zaufaniem. W konfrontacji z byłym kochankiem jest zdecydowanie mniej wylewny. Malwina, która za wszelką cenę pragnie podbić filmowy świat otwiera się, ale dopiero przed kamerą.

d3rmtku

Scenariusz też jest autorstwa Stuhra. Film trwa 35 minut.

W rozmowie z WP Maciej Stuhr powiedział, że być może kolejnym filmem, który wrzuci na swój kanał na YT - Maciej Stuhr to kanał - będzie "Ding Dong".

To druga produkcja zrealizowana zrealizowana w ramach zajęć "praca z kamerą" studentów IV roku aktorstwa Akademii Teatralnej w Warszawie. W filmie wystąpili gościnnie Wiesław Komasa oraz Joanna Szczepkowska.

Stuhr powiedział, że ma kolejne plany na swój kanał na YouTube, ale nie chce ich jeszcze zdradzać.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3rmtku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rmtku