Trwa ładowanie...

Majowe premiery VOD: 11 minut, Listy do M 2, Janis, Panie Dulskie i inne

Share
Majowe premiery VOD: 11 minut, Listy do M 2, Janis, Panie Dulskie i inne
d1d0vhu

Nagrodzony w Wenecji nowy film Jerzego Skolimowskiego *"11 minut", najpopularniejsza polska komedia od 25 lat "Listy do M 2", film biograficzny o legendzie rocka "Janis" i epicka, japońska megaprodukcja "Kamikaze". Zobaczcie pełną listę majowych premier VOD dystrybutora Kino Świat.*

11 MINUT
Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego – twórcy obsypanego nagrodami obrazu „Essential Killing” oraz „Cztery noce z Anną”, „Ferdydurke” czy „Bariera”.

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

d1d0vhu

LISTY DO M 2 (2015)
reż. Mitja Okorn
Premiera VOD: 6 maja 2016
Od wydarzeń znanych z „Listów do M.” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla
Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.

JANIS(2015)
reż. Amy Berg
Premiera VOD: 6 maja 2016
JANIS to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania.

Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

PANIE DULSKIE (2015)
reż. Filip Bajon
Premiera VOD: 13 maja 2016
Filip Bajon, twórca kinowych przebojów „Śluby panieńskie” i „Przedwiośnie” rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością.

d1d0vhu

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje ze ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

KAMIKAZE (2013)
reż. Takashi Yamazaki
Premiera VOD: 20 maja 2016
Największy hit japońskich kin 2013 roku i jeden z dziesięciu najbardziej dochodowych filmów w historii. Zdobywca ośmiu nagród Japońskiej Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film, reżyserię, aktora i zdjęcia.

Kentaro i jego starsza siostra Keiko na pogrzebie babci dowiadują się, że ich biologiczny dziadek, którego nie poznali, brał udział w II wojnie światowej. Zaintrygowani próbują poznać jego historię. W oczach kompanów z marynarki wojennej był człowiekiem pełnym sprzeczności, jednocześnie geniuszem i tchórzem. Kochał życie i panicznie bał się śmierci. Jak doszło do tego, że trafił do oddziału kamikaze?

UPOLOWANA(2015)
reż. Áron Mátyássy
Premiera VOD: 27 maja 2016
Wstrząsający węgierski thriller o odpowiedzialności za swoje czyny, manipulacji i konsekwencjach łamania zasad moralnych.

d1d0vhu

Troje bogatych i spełnionych zawodowo przyjaciół wyrusza na weekendowe polowanie do lasów Transylwanii. Gdy dochodzi do śmiertelnego wypadku, sytuacja dramatycznie wymyka się spod kontroli. Bohaterowie za wszelką cenę starają się uniknąć konsekwencji swojego czynu.

MAMA TINA(2014)
reż. Stephen Bradley
Premiera VOD: 27 maja 2016
Obsypany nagrodami na festiwalach w Bostonie, San Diego i Nashville dramat biograficzny o Christinie Noble, prawdziwej bohaterce naszych czasów, która uratowała życie tysiącom dzieci na świecie. W obsadzie Deirdre O’Kane („Intermission”), Sarah Green („Ugotowany”) i Brendan Coyle („Downtown Abbey”).

Urodzona w Dublinie Christina Noble od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Lawina nieszczęść, jaka na nią spadła – przymieranie głodem, pobyt w sierocińcu, gwałt i odebranie siłą dziecka, nie złamała jej, lecz dodała sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odkryć swoje przeznaczenie.

24 HOUR PARTY PEOPLE(2002)
reż. Michael Winterbottom
Premiera VOD: 10 maja 2016
Brytyjski komediodramat twórcy „Twarzy anioła” i „Drogi do Guantanamo” portretuje brytyjskie środowisko muzyczne z lat 1976-1992, związane z legendarną wytwórnią Factory Records. Film nominowany do Złotej Palmy.
Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.

d1d0vhu

KOSMICZNA CZWÓRKA: OPERACJA IMAGINARIUM (2012)
reż. Eduardo Schuldt
Premiera VOD: 6 kwietnia 2016
Pełna humoru i barwnych postaci przygodowa rozrywka dla całej rodziny.

Czworo dzieci obdarzonych wyjątkową mocą wraz ze swoim wiernym psem zostaje wysłana w przeszłość, aby pokonać szalonego Prezydenta i przywrócić artyście Leonardowi Da Vinci zasłużone miejsce w historii ludzkości.

LISTY OD FELIXA(2002)
Reż. Hanan Kaminski, Alan Simpson
Premiera VOD: 27 maja 2016
Serial animowany dla najmłodszych na podstawie popularnej serii książek.

Drugi sezon przygód uroczego zająca, który podróżując po świecie, dzieli się doświadczeniami w listach do przyjaciółki. Tym razem Feliks odwiedza m.in. Wenecję, Alaskę, Irlandię, a także przenosi się do zamierzchłych czasów starożytnej Grecji czy Średniowiecza.

d1d0vhu

OSKARŻENI: SPRAWA SIMONA (2015)
reż. DIdier Bivel
Premiera VOD: 20 maja 2016
Seria sześciu opowieści opartych na sprawach sądowych. Stojący przed sądem oskarżeni przedstawiają motywy, które pchnęły ich do przestępstwa. Poprzez ich zeznania oraz świadków próbujemy poskładać historie oskarżonych i dojść, czy stali się nimi słusznie.

Pewnego wieczoru Simon staje się świadkiem brutalnego ataku na młodą kobietę. Sparaliżowany strachem zamiera w bezruchu, nie udzielając jej pomocy. Targany wyrzutami sumienia odnajduje ofiarę napaści, Charlotte, i nawiązuje z nią znajomość. Z czasem oboje zakochują się w sobie, lecz Simon nie ma odwagi wyznać kobiecie prawdy. Przypadkiem spotyka sprawcę napaści…

OSKARŻENI: SPRAWA CLAIRE (2015)
reż . DIdier Bivel
Premiera VOD: 20 maja 2016
Seria sześciu opowieści opartych na sprawach sądowych. Stojący przed sądem oskarżeni przedstawiają motywy, które pchnęły ich do przestępstwa. Poprzez ich zeznania oraz świadków próbujemy poskładać historie oskarżonych i dojść, czy stali się nimi słusznie.

Claire jest 38-letnią nauczycielką, pracującą w liceum. Od kilku miesięcy flirtuje z nieznajomym mężczyzną przez Internet. Gdy nadchodzi upragniony dzień spotkania, okazuje się, że partnerem rozmów nauczycielki był jeden z jej uczniów, 17-letni Bastien. Chłopak wyznaje jej miłość.

d1d0vhu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d0vhu
d1d0vhu