Trwa ładowanie...
d9vu9pu

"Małgorzata Szumowska Pięć filmów" - Box Specjalny DVD już w sprzedaży!

Kolekcja stanowi limitowany i ekskluzywny zbiór ostatnich pięciu filmów fabularnych w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Obrazy, składające się na kolekcję, zostały uhonorowane licznymi nagrodami na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Wzbudzały sensacje, poruszały, bawiły, nie pozostawiały obojętnym, prowokowały dyskusje i zawsze spotkały się z uznaniem krytyków i widzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Małgorzata Szumowska Pięć filmów"  - Box Specjalny DVD już w sprzedaży!
(Materiały prasowe)
d9vu9pu

MAŁGORZATA SZUMOWSKA

Urodzona w Krakowie 26 lutego 1973 roku, absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Małgorzata Szumowska jest reżyserką, scenarzystką i producentką, należącą do najciekawszych współczesnych polskich filmowców rozpoznawalnych na arenie międzynarodowej.

Jest laureatk± wielu prestiżowych nagród. W 2008 roku zdobyła Srebrnego Lamparta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno za film "33 sceny z życia”.

d9vu9pu

W 2013 roku za film "W imię ...” otrzymała nagrodę Teddy Awards dla najlepszego filmu fabularnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W 2015 roku zdobyła Srebrnego NiedĽwiedzia dla najlepszego reżysera za kolejny film, "Body/Ciało”.

   Materiały prasowe

Przypieczętowała tym samym sw± siln± pozycję na arenie międzynarodowej i w 2016 roku została wyróżniona Nagrodą Publiczności Europejskich Nagród Filmowych. Była członkiem jury 66. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

W 2018 roku film "Twarz”, jej siódma pełnometrażowa fabuła, otrzymał w Berlinie Srebrnego NiedĽwiedzia Grand Jury Prize.

d9vu9pu

Podziel się opinią

Share

d9vu9pu

d9vu9pu