Trwa ładowanie...
d2herhm

"Malowany ptak". Harvey Keitel mówi w filmie po polsku

W amerykańskich mediach pojawił się kolejny zwiastun filmu “Malowany ptak”, w którym Harvel Keitel przemawia w mieszance języków słowiańskich. Ekranizacja słynnej powieści Jerzego Kosińskiego będzie mieć premierę we wrześniu na festiwalu w Wenecji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Malowany ptak" z udziałem Harvey'a Keitela zadebiutuje na festiwalu w Wenecji.
"Malowany ptak" z udziałem Harvey'a Keitela zadebiutuje na festiwalu w Wenecji. (deadline.com)
d2herhm

Po 9 latach prac nad filmem czeski reżyser Vàclav Marhoul pokaże światu swoje dzieło. "Malowany ptak" zakwalifikował się do konkursów na prestiżowych festiwalach w Wenecji i w Toronto.

W filmie wystąpią hollywoodzcy aktorzy: Harvey Keitel, Udo Kier, Stellan Skarsgard, Julian Sands i Barry Pepper. Zagra także polski aktor Lech Dyblik.

Kadr z filmu "Malowany ptak". deadline.com
Kadr z filmu "Malowany ptak".

W nowym zwiastunie "Malowanego ptaka" amerykańska gwiazda kina pojawia się jako ksiądz prowadzący bryczkę. Mężczyzna zawodzi zbłąkanego chłopca do wiejskiego gospodarza, prosząc go o zaopiekowanie się nieletnim. Aktor posługuje się językiem stanowiącym mieszankę języka polskiego, rosyjskiego i czeskiego.

d2herhm

Czarno-biała produkcja przedstawi Europę Wschodnią pod koniec II wojny światowej z perspektywy małego chłopca. Po śmierci opiekunki sierota błąka się od wsi do wsi, gdzie spotyka się z brutalnością chłopów oraz żołnierzy niemieckich i radzieckich posądzających go o bycie Cyganem lub Żydem.

Harvey Keitel jako ksiądz mówiący po polsku w filmie "Malowany ptak". deadline.com
Harvey Keitel jako ksiądz mówiący po polsku w filmie "Malowany ptak".

Debiut Jerzego Kosińskiego został wydany w USA w 1965 r. Okazał się sensacją sezonu i zebrał dobre recenzje krytyków m.in. "The New York Times Book Review" czy "Time'a".

W "Malowanym ptaku" Jerzy Kosiński przedstawił mieszkańców polskiej wsi jako prymitywnych wieśniaków. Jednostki zezwierzęcone, kierujące się najniższymi instynktami o podłożu seksualnym. Kontrowersyjna książka ukazała się w Polsce dopiero w 1989 r.

d2herhm

Podziel się opinią

Share

d2herhm

d2herhm