Trwa ładowanie...
d26f7up

Mambo, Lula i piraci

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
3
3
d26f7up

„Mambo, Lula i piraci” (duń. Marco Macaco) to duński film animowany z 2012 roku w reżyserii Jana Rahbeka, który wraz z Thomasem Borchem Nielsenem (Disco Robaczki) napisał scenariusz. Muzykę skomponował Jonas Severin Kristensen, a za produkcję odpowiadają Thomas Borch Nielsen i Nynne Selin.

Piosenkarka Lula i dzielny strażnik plaży Mambo próbują powstrzymać złoczyńcę Carlosa, który zamierza przejąć władzę na wyspie prezydenta Małpiozo i nękać jej mieszkańców podrzędnym disco 24-godziny na dobę. Mambo i Lula, wspierani przez załogę piratów-melomanów, rzucą wyzwanie Carlosowi i udowodnią całym tropikom, że nie ma mocnego na człekokształtnego, a muzyka pochodzi od małpy.

Szympańską zabawę w kinach zapewnią mistrzowie dubbingu - Katarzyna Pakosińska („Renifer Niko ratuje brata”), Zbigniew Zamachowski (seria „Shrek”) oraz Jarosław Boberek (niezapomniany król Julian z „Madagaskaru") w roli Prezydenta Małpiozo. Piosenki napisał Marek Robaczewski, autor pamiętnych adaptacji przebojów lat 70. z „Disco Robaczków" (między innymi „Ja siłę mam” w wykonaniu Agnieszki Chylińskiej).

Z kolei w oryginalnej, duńskiej wersji językowej, głosów użyczyli: Mille Lehfeldt jako Lulu, Toke Lars Bjarke - Brat Monkey, Jess Ingerslev – Prezydent, Rune Tolsgaard – Carlo.

Mambo, Lula i piraci
Tytuł oryginalny

Marco Macaco

Gatunek

animowany, familijny, komedia

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

10.05.2013

Czas trwania

80 min.

Obsada

Podziel się opinią

3
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26f7up
d26f7up
d26f7up