Trwa ładowanie...

Marcin Dorociński składa życzenia górnikom i Barbarom

4 grudnia obchodzony jest Dzień Górnika, czyli święto na cześć św. Barbary - patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. Marcin Dorociński złożył życzenia wszystkim obchodzącym święto. To miły gest w stronę polskich fanów, bo aktor jest coraz rzadziej widywany na rodzimych planach filmowych.

Share
Marcin Dorociński składa życzenia górnikom i Barbarom
Źródło: Materiały prasowe, fot: Opel
d3b5av7

Marcin Dorociński w mediach społecznościowych złożył życzenia, publikując fragment filmu "Barbórka".

Aktor jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Coraz częsciej pojawia się na zagranicznych planach filmowych i przedstawia kulisy swojej pracy na Facebook'u lub Instagramie.

Pracuje na planie "Hurricane" brytyjskiego filmu wojennego, który przedstawi bitwę o Anglię, w którą byli zaangażowani Polacy. W obrazie zobaczymy losy bohaterskich lotników, na czele z pilotami polskiego dywizjonu 303. Marcin Dorociński zagra jednego z głównych bohaterów, Witolda Urbanowicza.

Dorociński ma reprezentujących go agentów w Rosji, Czechach, Anglii, Niemczech i Danii. Do tej pory wystąpił w duńskiej komedii kryminalnej "Małżeńskie porachunki”, czesko-brytyjsko-francuskim filmie wojennym "Operacja Anthropoid”, miniserialach "Cape Town” i "Run”, niemieckim serialu kryminalnym "Tod am Meer: Mörderhus”.

d3b5av7

Po roli w "Szpiegach w Warszawie”, koprodukcji TVP i BBC z 2013 r., Dorociński zatrudnił prywatnego native speakera, by wyszlifować akcent.

- To trochę tak, jak grać w piłkę nożną w obcej lidze. Może się udać, nie musi, ale to zawsze coś nowego, rozwijającego. Tam częściej mnie wystawiają do gry - tłumaczył w jednym z wywiadów. - Marzy mi się praca nie tylko w Polsce, jak każdemu aktorowi. Skoro udało się Javierowi Bardemowi, Christophowi Waltzowi czy Noomi Rapace, to ja też próbuję.

Aktora w 2018 r. będziemy mogli zobaczyć w kilku polskich produkcjach. Na ekrany kin 2 lutego wejdzie obraz w reżyserii Kingi Dębskiej "Plan B." z Dorocińskim wroli głównej. W 2018 r. inny obraz w reżyserii Dębskiej pojawi się w kinach. Będzie to dramat "Zabawa, zabawa", ale nie wiadomo kiedy pojawi się w kinach. W filmie wystąpią: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Rafał Rutkowski, Sławomir Zapała, Mirosław Baka i Jowita Budnik.

Na 15 marca zaplanowano premierę głośnej produkcji Władysława Pasikowskiego "Pitbull. Ostatni Pies". Aktor wcieli się ponownie w oficera Despero, którego mogliśmy poznać w serialu "PitBull" z 2005 r.

Doda o "Pitbullu": Wiele scen zszokuje widzów. Nie rozmawiamy o filmie Vegi:

d3b5av7

Podziel się opinią

Share
d3b5av7
d3b5av7