Trwa ładowanie...
dm01kcw

''Miasto 44'' rusza na podbój internetu! Oficjalny profil na Facebooku i strona www, jakiej nie miał jeszcze żaden polski film.

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Miasto 44'' rusza na podbój internetu! Oficjalny profil na Facebooku i strona www, jakiej nie miał jeszcze żaden polski film.
(mat. dystrybutora)
dm01kcw

* Pod adresem www.miasto44.pl w sieci zadebiutowała oficjalna strona internetowa filmu „Miasto 44” – zrealizowanej z rozmachem, uniwersalnej opowieści o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywającej się w czasie Powstania Warszawskiego. Strona zawiera wszelkie niezbędne informacje o jednej z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat, bogate zaplecze materiałów graficznych i audio-wizualnych oraz przygotowane przez specjalistów pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.*

Przy okazji debiutu strony internetowej informujemy również o wielkiej popularności, jaką cieszy się oficjalny profil filmu „Miasto 44” na Facebooku. Na przeszło miesiąc do premiery www.facebook.com/Miasto44 gromadzi już ponad 109 000 fanów produkcji Jana Komasy i liczba ta stale rośnie. Facebookowa strona to bogate źródło informacji dla wszystkich sympatyków filmu. Poza atrakcyjnymi aplikacjami interaktywnymi, fanpage zawiera nieprezentowane nigdzie indziej materiały zza kulis, klipy making-of, galerie zdjęć, ciekawostki historyczne i archiwalia. Jest także miejscem dyskusji, wymiany myśli i poglądów. Zachęcamy do polubienia!

Oficjalna strona internetowa filmu „Miasto 44”:
https://miasto44.pl/

Oficjalny fanpage filmu na Facebooku:
https://www.facebook.com/Miasto44

dm01kcw

Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

dm01kcw

Specjalny pokaz „Miasta 44” odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. Film obejrzało ok. 12 000 osób. Wśród nich honorowe miejsce zajęli Powstańcy, którzy przybyli z całego świata. Pokaz „Miasta 44” był symbolicznym hołdem dla ich odwagi i heroizmu.

Miasto 44” trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

Miasto 44” nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. „Miasto 44” nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. „Miasto 44” nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce. – Twórcy filmu „Miasto 44”

Film pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

dm01kcw

Podziel się opinią

Share

dm01kcw

dm01kcw