Trwa ładowanie...
dfg3yos

Miasto słońca

Najnowsze informacje
3.3
(60 głosów)
Oceń:
Share
dfg3yos

Slumsy Port-au-Prince stolicy Haiti, rządzonego przez Jean-Bertranda Aristide’a należą do najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi. MIASTO SŁOŃCA rozgrywa się właśnie tutaj, wśród mieszkańców Cité Soleil.

Bohaterami filmu są dwaj bracia: 2Pac i Billy. Obaj są liderami „Duchów”, nieformalnej armii, utworzonej ze slumsowych gangów dla wsparcia reżimu prezydenta Aristide'a. Starają się wykorzystać swoją pozycję dla zapanowania nad chaosem zakazanej dzielnicy.

Poznajemy ich slumsową codzienność, fascynację hip-hopem i rapem, pełną ambiwalencji braterską miłość i przyjaźń z Lele, francuską wolontariuszką mieszkającą w Port-au-Prince.

W chwili, gdy rządy Aristide’a zaczynają się chwiać, braterskie więzi rozluźniają się i każdy z braci szuka swojego rozwiązania na wyjście z sytuacji. Billy chce się odłączyć od gangu, 2Pac pozostaje lojalny wobec rozpadającego się rządu.

Walki gangów, porwania, burzliwe wydarzenia i namiętność do tej samej białej kobiety mieszają się tu ze sobą w klimacie beznadziei i poszukiwania sensu

Miasto słońca
Tytuł oryginalny

Ghosts of Cité Soleil

Gatunek

dokumentalny, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2006

Data światowej premiery

26.10.2007

Czas trwania

88 min.

Obsada
dfg3yos

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfg3yos
dfg3yos
dfg3yos