Trwa ładowanie...
dz59ck3

Monica Cruz

Najnowsze informacje
4.1
(47 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Madryt, Hiszpania

Filmografia:
dz59ck3

Tancerka, aktorka, modelka. Gwiazda hiszpańskiej telewizji. Młodsza siostra słynnej aktorki Penélope Cruz, do której jest zresztą niemal bliźniaczo podobna.

Urodziła się 16 marca 1977 roku w Madrycie, tam też dorastała w towarzystwie starszej siostry i młodszego brata, Eduarda. Od dziecka pasjonował ją przede wszystkim taniec. Przez siedem lat szkoliła swój talent w znanej, madryckiej szkole Joaquína Cortésa.

Jej pierwsze zetknięcie z filmem miało miejsce w 1998 roku, podczas pracy na planie filmu „Dziewczyna marzeń” w reżyserii uznanego, hiszpańskiego twórcy – Fernanda Trueby. Pierwszoplanową gwiazdą tej produkcji była, wówczas nieznana jeszcze na szeroką skalę, siostra Penélope Cruz. Mónica pracowała na planie „Dziewczyny marzeń” w charakterze choreografa.

Pierwszą aktorską próbę miała okazję podjąć jako jedna z gwiazd znanego, hiszpańskiego serialu muzycznego „Un paso adelante”, gdzie przez trzy lata kreowała jedną z głównych bohaterek - Silvię Jáuregui (2002-2005). Rola w telewizyjnej produkcji uczyniła z niej gwiazdę w rodzinnym kraju. Mónica z powodzeniem wykorzystała i zaprezentowała tutaj swój taneczny talent. Serial był hiszpańską wersją słynnego, amerykańskiego serialu z lat 80-tych, zatytułowanego „Fame” („Sława”), jego akcja osadzona była w prestiżowej, madryckiej szkole artystycznej i pokazywała zmagania zdolnych uczniów, starających się zaistnieć w zawodach tancerzy, piosenkarzy, aktorów.

W 2006 roku, Mónica zadebiutowała na dużym ekranie w przygodowym dramacie historycznym „Nowe imperium” produkcji hiszpańskiej, w reżyserii Giulia Base, a pierwszą naprawdę głośną produkcją z jej udziałem był zrealizowany w europejskiej koprodukcji „Asterix na Olimpiadzie” z udziałem Gérarda Depardieu i Alaina Delona (2008).

W tym samym, 2008 roku zaliczyła debiut anglojęzyczny, spotkając się z Michaelem Madsenem i Davidem Carradine’em na planie filmu akcji „Last Hour” Pascala Caubeta, poza tym dała pierwszoplanowy występ w chilijsko-meksykańskim dramacie „All Inclusive” w reżyserii Rodrigo Ortuzara.

Ostatnio wzięła udział w hiszpańsko-wenezuelskiej komedii „Dziewięć miesięcy” Miguela Perelló (2009) oraz w brytyjskim thrillerze wojennym „Iron Cross” Joshuy Newtona, z Royem Schneiderem i Scottem Cohenem (2010).

Jest bardzo blisko związana ze swoją słynną siostrą, Penélope. Mówi o niej, że to jej najlepsza przyjaciółka. Swego czasu stworzyły wspólnie kolekcję ubrań dla firmy Mango. Razem wystąpiły też w teledysku do piosenki „Cosas Que Contar”, w wykonaniu brata – piosenkarza Eduardo Cruza.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz59ck3
dz59ck3
dz59ck3