ycipk-gl2oep

Mroczny, intensywny, nie do zniesienia. Ludzie wychodzą z "Jokera"

Okazuje się, że dotychczasowe ekranizacje DC i Marvela to przy filmie Todda Phillipsa dobranocka. Widzowie wychodzą z kin w trakcie jego "Jokera". Trudno o lepszą reklamę, prawda?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Joker" Todda Phillipsa w kinach od 4 października. Są pierwsze reakcje widzów
"Joker" Todda Phillipsa w kinach od 4 października. Są pierwsze reakcje widzów (Materiały prasowe)
ycipk-gl2oep

Można nie lubić komiksów. Można gardzić ich ekranizacjami. Ale nie da się zaprzeczyć, że "Joker" Todda Phillipsa to nawet nie wydarzenie sezonu, to wydarzenie roku.

Obejrzyj zwiastun filmu "Joker":

ycipk-gl2oep

Opowieść o narodzinach najsłynniejszego adwersarza Batmana weszła do kin w piątek 4 października. W USA wpływy tylko z tego jednego dnia oscylują w granicach 40 mln dol. To rekord.

Film zbiera świetne recenzje, choć krytycy są dość mocno podzieleni w sprawie przemocy i nihilizmu, jakimi ponoć wypełniony jest "Joker". Nie tylko oni. Na Twitterze można znaleźć też reakcje poruszonych widzów. Reakcje, dodajmy, dość skrajne.

ycipk-gl2oep

Możemy np. przeczytać, że ktoś żąda, aby przy kasie biletowej umieścić informację ostrzegawczą dotyczącą filmu. Mało? Okazuje się, że przypadki wychodzenia z kina nie są odosobnione.

Jeden z widzów pisze, że wyszedł w trakcie seansu, bo "Joker" jest zbyt mroczny, a jego oglądanie było nie do zniesienia. W relacjach widzów pojawia się wątek choroby psychicznej jako elementu, który czyni film Phillipsa "ponurym","odpychającym" i "przerażającym".

Zobacz także: "Joker": przekraczając granicę szaleństwa [RECENZJA]

Jeden z twitterowiczów napisał nawet, że dużo osób wyszło z kina podczas jednej ze strzelanin, którą określił jako zbyt "graficzna". Co, patrząc na historię zamachów w USA, nie powinno nikogo dziwić.

ycipk-gl2oep

Todd Phillips dostał za "Jokera" nagrodę na festiwalu w Wenecji, a grający głównego bohatera Joaquin Phoenix jest typowany do Oscara.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-gl2oep

ycipk-gl2oep
ycipk-gl2oep