Trwa ładowanie...

''Muppety'': Kto jest kim w świecie kukiełek? [foto]

''Muppety'': Kto jest kim w świecie kukiełek? [foto]Źródło: Forum Film
d40olqs
d40olqs

Już niedługo "Muppety" wkroczą do kin z nowym filmem, po latach nieobecności na wielkim ekranie. Wszystkim, którzy już o nich zdążyli niestety zapomnieć i tym, którzy mylą imiona poszczególnych bohaterów, przedstawiamy Muppety raz jeszcze.

Kermit Żaba (Kermit the Frog) – główny kierownik i konferansjer przedstawienia. Ulubiony Muppet Jima Hensona, przez niego samego też animowany. Kenny Ascher i Paul Williams otrzymali w 1979 roku nominację do Oscara za piosenkę „The Rainbow Connection” śpiewaną w show przez Kermita. Kermit po rozstaniu z Muppetami wiedzie ciche życie, jednak w pewnym momencie uświadamia sobie, jak wiele stracił. Opowiadał: – Jak pamiętacie, grałem w filmach także inne role – Cratchita czy kapitana Smoletta, ale Kermit to moja ulubiona kreacja. Tym bardziej, że tym razem poznacie moje inne oblicze – to jest rola o potencjale dramatycznym. Mój ulubiony fragment to ten, w którym wykonuję nową piosenkę „Pictures In My Head”. To ważny moment i myślę, że zadam kłam krytykom, którzy nieraz pisali, że żaba pozbawiona jest emocji.

Panna Piggy (Miss Piggy) – czarująca świnka, zakochana w Kermicie i zazdrosna o niego, a przez to sprawiająca mu wiele kłopotów. W pierwszym cyklu poruszana przez Franka Oza lub Richarda Hunta, a od drugiego cyklu już tylko przez Franka Oza. Obecnie Piggy prowadzi luksusowe życie w Paryżu, ale odpowiada na wezwanie Kermita, aby dołączyć do starej paczki. Czyta między wierszami i liczy, że to wyraz uczucia z jego strony. – Gram pewną siebie, charyzmatyczną, zachwycającą gwiazdę wielkiego formatu – wyznaje Piggy – która z pewnością podbije serca nie tylko publiczności, ale i żaby.

Miś Fozzie (Fozzie Bear) – komiczny, wieczny niezguła, zastępca Kermita. Po rozpadzie zespołu Muppetów ten wybitny komik zaczął występować w kasynie w Reno wraz z The Moopets, grupą dziwacznych i cynicznych stworów. Naiwny miś powiedział: – Nie bardzo zdawałem sobie sprawę z tego, co robiliśmy. Okazało się, że mnie oszukiwali. Teraz ma szansę na wielki powrót, oczekują na niego zwłaszcza dwaj słynni zgryźliwcy, Waldorf i Statler, być może najwięksi fani Fozziego i w ogóle Muppetów, choć nigdy w życiu by się do tego nie przyznali.

Szwedzki Kucharz (Swedish Chef) – kucharz ze sztucznym szwedzkim akcentem, mamroczący pod nosem i podrzucający dziwaczne potrawy do góry. Znów będzie toczył, zwykle przegraną, walkę z potrawami i ich składnikami. Na propozycję powrotu do show powiedział: – Zikkledeffer gøøbee der smidleflingen Vooshkee høøksker mit gingen agloofe majuskee! Børk! Børk! Børk! (w wolnym tłumaczeniu: „Nie każdego dnia proponują ci zagranie szwedzkiego kucharza. Zrobiłem właśnie suflet, popołudnie mam wolne, więc czemu nie?! Børk! Børk! Børk!”)

Zwierzak (Animal) – zwariowany, żywiołowy perkusista, brakujące ogniwo ewolucji. Zamiast mówić, krzyczy. Obdarzony wilczym apetytem na jedzenie i kobiety. Obecnie przebywa w klinice, gdzie przechodzi kurację związaną z leczeniem gniewu. Wskutek czego zmienia osobowość i postanawia grać na flecie. Do czasu... – Lubię to. Film być dobry – oto jedyna wypowiedź Zwierzaka, jaką udało się uzyskać.

Statler i Waldorf – dwaj wiecznie niezadowoleni staruszkowie- malkontenci, którzy siedzą w loży obok sceny; ironizują – często bez większego sensu – i wszystko zażarcie krytykują. – Nie chcieliśmy wystąpić w filmie – tłumaczył Statler. – Ale czuliśmy, że to nasz obowiązek. Wspierał go Waldorf: – Taaa... Ktoś powinien ostrzec publiczność, w czym bierze udział. Będziemy dzielić z nią ten wielki ból.

Gonzo – znany również jako Wielki Gonzo lub Gonzo Wielki. Reprezentant dziwnego, nieznanego gatunku z charakterystycznym, długim, zakrzywionym nosem. Niezwykle ryzykancki kaskader i stały artysta na scenie Muppet Show. Porzuca karierę hydraulika i swymi brawurowymi numerami znów będzie bawić publikę, a zwłaszcza pewną kurkę imieniem Camilla. Co prawda niebezpieczne popisy Gonzo – jak strzelanie do siebie samego z działa – kończą się zwykle katastrofą, ale o to przecież chodzi!

O filmie:

Podczas wakacji w Los Angeles, największy fan Muppetów Walter oraz jego brat Gary z narzeczoną Mary odkrywają nikczemny plan nafciarza Texa Richmana. Otóż zamierza on zburzyć Teatr Muppetów, aby wydobywać ropę, której złoże właśnie pod nim odkryto. Chcąc ocalić teatr i pomóc w wystawieniu największego przedstawienia Muppetów w historii, Walter, Mary i Gary muszą zebrać 10 milionów dolarów i pomóc Kermitowi zjednoczyć starą ekipę, bo ich drogi rozeszły się dwanaście lat wcześniej…

„Muppety” w kinach od 20 stycznia!
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )**

d40olqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40olqs