Trwa ładowanie...

Na co do kina? Filmowe premiery 28 września 2018

Na co do kina w weekend? Po premierze na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni kontrowersyjny "Kler" wchodzi na ekrany kin! Dodatkowo możemy zobaczyć thriller "Searching", horror "Korpo" i wstrząsający dokument "Czyściciele internetu". Podpowiadamy na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina.

Na co do kina? Filmowe premiery 28 września 2018Źródło: Youtube.com
d2eno2f
d2eno2f

Na co do kina? „Kler” – premiera 28.09.2018

„Kler” to kolejny kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego (twórcy „Pokłosia”, „Wesela” czy „Róży”) skupiający się wokół środowiska katolickich księży. Lisowski (Jacek Braciak)
, Trybus (Robery Więckiewicz) i Kukule (Arkadiusz Jakubik)
przed laty cudem wyszli cało z katastrofy.
Teraz, w każdą rocznicę tego wydarzenia duchowni spotykają się aby uczcić fakt swojego ocalenia. Lisowski jako pracownik kurii w wielkim mieści marzy o karierze w Watykanie, Trybus jest nadal wiejskim proboszczem żyjącym w pełnej ubóstwa parafii, a Kukule – mimo swojej żarliwej wiary, z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Kolejne wydarzenia ponownie nie pozostaną bez wpływu na każdego z nich.

Zwiastun filmu „Kler”

Na co do kina? „Searching” – premiera 28.09.2018

"Searching" to nagrodzony na Sundance debiut Aneesha Chaganty'ego - mrożący krew w żyłach kryminał. Akcja toczy się na ekranach urządzeń – komórek, komputera i telewizorów. Kiedy nastoletnia córka Davida (John Cho)
przestaje odpowiadać na SMS-y i telefony, zdesperowany mężczyzna włamuje się na jej konto mailowe i profil na Facebooku.
Okazuje się, że to jedyny sposób na dotarcie do wielu tajemnic… Na ekranie zobaczymy Debrę Messing, Josepha Lee i Michelle La.

Trailer filmu „Searching”

Na co do kina? „Korpo” – premiera 28.09.2018

Derek (Steven Yeun)
jest młodym, aspirującym pracownikiem wielkiej korporacji. Kiedy na skutek intrygi grozi mu utrata stanowiska – mężczyzna postanawia sięgnąć po wszelkie środki aby oczyścić się z zarzutów. W tym samym czasie w wielkim biurowcu zostaje ogłoszona kwarantanna. Tajemniczy wirus zaczął pozbawiać ludzi zahamowani i zaczął wyzwalać w nich najbardziej prymitywne instynkty. "Korpo" to horror w którym zwyczajni pracownicy przeistaczają się żądne krwi, demoniczne bestie.

Zwiastun filmu „Korpo”

Na co do kina? „Mała Stopa” – premiera 28.09.2018

"Mała Stopa" to urocza animacja, która przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy… Migo to młody i bystry Yeti. Pewnego dnia odkrywa coś, co według innych Yeti całkowicie nie istnieje – człowieka. Wieści o "Małej Stopie" – człowieku, przynoszą mu sławę i wywołują ogromne poruszenie. Yeti zaczynają się zastanawiać co jeszcze mogą odnaleźć w wielkim świecie otaczającym ich małą, zaśnieżoną wioskę. "Mała Stopa" to wspaniała opowieść dla całej rodziny – film o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

Trailer filmu „Mała Stopa”

Na co do kina? „Czyściciele Internetu” – premiera 28.09.2018

Każdego dnia, co minutę na YouTube trafia 500 godzin materiału filmowego, na Twitterze pojawia się 450 000 tweetów, a na Facebooku 2,5 miliona postów. Okazuje się jednak, że Internet nie jest do końca wolnym i neutralnym miejscem. Również każdego dnia, tysiące moderatorów treści na Filipinach decyduje o tym co pojawi się w mediach społecznościowych. To oni akceptują lub odrzucają publikowane przez nas filmy i zdjęcia. Oglądając miliony aktów przemocy, czy przerażających materiałów o egzekucjach, są niewidzialnym filtrem treści, które widzimy w sieci. "Czyściciele Internetu" to porażający film, który przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która okazuje się być idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością.

Trailer filmu „Czyściciele Internetu”

Na co do kina? „Igielnik” – premiera 28.09.2018

*Lyn (Joanna Scanlan) i Iona (Lily Newmark) to zżyte ze sobą matka i córka. *Właśnie przeprowadziły się do nowego miasta, a nastoletnie Iona w końcu znalazła nowe przyjaciółki. Matka widząc jak jej córka coraz bardziej się od niej odsuwa, coraz bardziej czuje się osamotniona i również postanawia zaprzyjaźnić się z sąsiadką. Iona w tym samym czasie orientuje się, że cokolwiek by nie zrobiła nie jest w stanie wpasować się w nowe środowisko.

Trailer filmu „Igielnik”

Na co do kina? „Boso po ściernisku” – premiera 28.09.2018

II wojna światowa – Eda (Lojzik Grec) wraz z matką i ojcem opuszcza Pragę aby przeprowadzić się na wieś gdzie mieszkają jego krewni. Na prowincji spotyka wielu rówieśników, a mimo działań wojennych cała rodzina za wszelką cenę stara się żyć normalnie. To właśnie tam Eda przeżywa swoja pierwszą miłość i pierwsze doświadczenia z dziewczynami. "Boso po ściernisku" to najnowszy film Jana Sveraka – prequel pochodzącego z 1991 roku filmu "Szkoła podstawowa".

Trailer filmu „Boso po ściernisku”

Na co do kina? „Mam przyjaciół w niebie” – premiera 28.09.2018

Felice (Fabrizio Ferracane) to lubiący luksusowe życie księgowy, który popada w poważne kłopoty współpracując z mafiosem U'Pacciu (Christian Iansante). Pomagając w przekrętach finansowych i praniu brudnych pieniędzy zostaje złapany na gorącym uczynku. Kiedy władze dają mu wybór: więzienie albo zeznawanie jako świadek koronny – Felice postanawia zacząć współpracować z sądem. Trafiając do kościelnego szpitala, dla osób upośledzonych umysłowo i fizycznie – zderza się całkowicie z inną rzeczywistością. Tam zmuszony do pracy i pomocy przy pacjentach Felice odkrywa, że życie może wyglądać całkowicie inaczej. "Mam przyjaciół w niebie" to włoska komedia w reżyserii Fabrizio Cortesa.

Trailer filmu „Mam przyjaciół w niebie”

d2eno2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eno2f