Trwa ładowanie...
dm01kcw

Na co iść do kina? "Kingsman: Złoty krąg", "Mięso", "Ptaki śpiewają w Kigali", "LEGO® NINJAGO: FILM"

Koniec lata sprzyja kinomanom, co widać po ożywieniu w repertuarze. Mamy więcej filmów, ale tylko niektóre z nich są warte uwagi. Które trzeba zobaczyć, a które lepiej omijać szerokim łukiem? Zobaczcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na co iść do kina? "Kingsman: Złoty krąg", "Mięso", "Ptaki śpiewają w Kigali", "LEGO® NINJAGO: FILM"
(Materiały prasowe)
dm01kcw

"Kingsman: Złoty krąg" reż. Matthew Vaughn

Kontynuacja udanego szpiegowskiego filmu "Kingsman: Tajne służby", będącego odpowiedzią na popularną serię o Bondzie. Podobnie jak Agent 007, bohaterowie "Kingsmana" są dobrze ubrani, mają słabość do gadżetów i drogich alkoholi. Tym razem, gdy ich kwatera zostaje zniszczona, postanawiają sprzymierzyć się z siostrzaną amerykańską organizacją. Największym atutem filmu jest obsada, czyniąca go najbardziej gwiazdorskim filmem sezonu: Colin Firth, Julianne Moore, Halle Berry, Jeff Bridges, Taron Egerton, Channing Tatum i... Elton John.

Bond czy Kingsman? Zobacz naszą sondę po seansie

"Mięso" reż. Julia Ducournau

dm01kcw

Prawdopodobnie najbardziej przewrotny film, jaki zobaczycie na początku jesieni. “Mięso” opowiada o wegetariance, która nagle odkrywa smak mięsa i nawraca się na... kanibalizm. “Mięso” Julii Ducornau to zaskakujący, a chwilami szokujący francuski horror, który czerpie siłę z przełamywania kulturowych tabu. Dla fanów niezależnego horroru: uczta!

"Ptaki śpiewają w Kigali" reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze

Wyczekiwany film Krzysztofa Krauzego, ukończony po jego śmierci w 2014 r. przez żonę Joannę. “Ptaki śpiewają w Kigali” jest opowieścią o traumie dwóch kobiet, które przeżyły ludobójstwo w Rwandzie - polskiej ornitolożki i dziewczyny, która cudem uszła z plemienia Tutsi. Trudny temat i próba wyjścia poza klisze kina wojennego nie przyniosły jednak dzieła spełnionego. Ten film mógł być przyczynkiem do dyskusji o inności i nagonce na uchodźców, ale tak się nie stanie, bo relacja między głównymi bohaterkami jest szyta grubymi nićmi i pozostawia dziwnie obojętnym. Upadek z wysokiego konia.

"LEGO® NINJAGO: FILM"

Kontynuacja przebojowego filmu z serii Lego. Tym razem Niezdyscyplinowani współcześni wojownicy ninja muszą pokonać złego lorda Garmadona. Film wchodzi bez pokazu prasowego, co być może tłumaczą bardzo niepochlebne recenzje amerykańskich krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes film otrzymał zaledwie 47 proc. pozytywnych recenzji, ale "zwykłym" widzom przypadł do gustu, bo 73 proc. użytkowników serwisu oceniło go dobrze.

dm01kcw

Podziel się opinią

Share

dm01kcw

dm01kcw