Trwa ładowanie...
d2en3ws

"Na granicy": "Czarna lista" Marcina Dorocińskiego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Na granicy": "Czarna lista" Marcina Dorocińskiego
(East news)
d2en3ws

W thrillerze *"Na granicy" Marcin Dorociński wcielił się w psychopatycznego Konrada – renegata i przemytnika, który brutalnie wkracza w życie bohaterów granych przez: Andrzeja Chyrę, Bartosza Bielenię ("Disco Polo"), Kubę Henriksen ("Planeta singli") i Andrzeja Grabowskiego.*

Dziś sam odkrywa przed widzami panteon ulubionych bedgajów srebrnego ekranu. Jack Nicholson jako Jack Torrance ze „Lśnienia”, Joker nieodżałowanego Heatha Ledgera, a może Sean Penn aka kokainista David Kleinfeld z „Życia Carlita”? Sprawdzamy, kto znalazł się na „czarnej liście” Marcina Dorocińskiego?

"Na granicy" opowiada historię ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

d2en3ws

"Na granicy" to debiut fabularny Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu „Nasiona”. Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal („Ida”, „Joanna”). W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partneruje im dwójka zdolnych aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia („Disco Polo”) i Kuba Henriksen („Planeta singli”).

Producentem filmu jest Marcin Wierzchosławski z Metro Films, który ma w dorobku m.in. polsko-francuskiego „Kreta” w reż. Rafaela Lewandowskiego.

"Na granicy" w kinach.

d2en3ws

Podziel się opinią

Share
d2en3ws
d2en3ws