Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
najlepszy film
oprac. Jakub Zagalski
02-11-2017 13:15

"Najlepszy" zachwycił publiczność na festiwalach w Gdyni i Toruniu. Mamy nowy zwiastun [WIDEO]

Widzowie biorący udział w festiwalowych pokazach "Najlepszego" mnożą superlatywy i nie ukrywają podziwu. Film został uhonorowany już dwukrotnie nagrodą publiczności - na 42. FPFF w Gdyni (m.in Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu - publiczność biła brawo przez 7 minut i 57 sekund) oraz 15. MFF TOFIFEST w Toruniu. Kinowa premiera filmu nastąpi 17 listopada, tymczasem dzisiaj prezentujemy drugi, oficjalny zwiastun.

d3g9mrl
d3g9mrl

"Brak mi słów. Fakt, że ta historia zdarzyła się naprawdę, jest niesamowite"; "Jestem roztrzęsiony. Dawno nie widziałem takiego filmu - trzeba go zobaczyć”; "To jest film dla ludzi, którzy upadają i podnoszą się” – mówili widzowie po pokazie "Najlepszego" podczas 42. FPFF w Gdyni.

W podobnym tonie wypowiadał się nasz recenzent:

- Filmowa biografia Jerzego Górskiego to świetnie opowiedziane, emocjonujące, a przede wszystkim piekielnie inspirujące kino nakręcone według najlepszych hollywoodzkich wzorców. To właśnie dla takich filmów jak "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego przyjeżdża się do Gdyni - pisał Grzegorz Kłos.

"Najlepszy" to fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, opowieść o Polaku, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Jerzy Górski ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

d3g9mrl

- Myślę, że w życiu szukamy takich historii i takich bohaterów, którzy będą w stanie coś w nas zmienić. Fascynuje mnie to, w jaki sposób Jurek był w stanie podnosić się z każdego upadku, a ja wciąż mam kłopot z tym, żeby rzucić choćby palenie. Myślę, że to są właśnie powody, dla których tę historię trzeba opowiedzieć wszystkim. Pewnie każdy zobaczy w niej coś dla siebie – odnajdzie własnego demona, którego może będzie chciał pokonać – mówi reżyser, Łukasz Palkowski.

W filmie pojawią się najbardziej utalentowani polscy aktorzy młodego i starszego pokolenia: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do "Wołynia" Wojciecha Smarzowskiego.

"Najlepszy" w kinach od 17 listopada.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

8 listopada w sprzedaży pojawi się również książka "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą" – wciągająca opowieść biograficzna, której bohaterem jest Jerzy Górski. Autorem książki jest Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska i założyciel Akademii Triathlonu.

d3g9mrl

Powieść niesie ze sobą potężną dawkę motywacji i inspiracji dla każdego, kto wątpi w siebie, od lat walczy z nałogami i złymi nawykami, a powiedzenia w stylu "wszystko jest możliwe" traktuje jako komunały. Historia Jerzego Górskiego wbija w fotel, porusza do głębi i zmusza do przemyśleń bez względu na to, w którym miejscu naszego życia jesteśmy.

Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o. Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia Sp. z o.o., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury "Odra-Film" we Wrocławiu, Monternia.pl Sp. z o.o.

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis.

d3g9mrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g9mrl