Trwa ładowanie...
miasto 44
30-07-2014 12:29

Największy pokaz filmu w historii Polski! "Miasto 44" na Stadionie Narodowym

Największy pokaz filmu w historii Polski! "Miasto 44" na Stadionie NarodowymŹródło: Studio Munka-SFP
d3qt0c3
d3qt0c3

30 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, odbędzie się uroczysty pokaz specjalny filmu fabularnego *"Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Jedną z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat zobaczy na Narodowym ponad 10 tys. osób.*

Film obejrzą na gigantycznym ekranie o wysokości dziesięciopiętrowego budynku, a projekcji towarzyszyć będzie napis „Miasto 44” wyświetlany się na biało-czerwonej elewacji stadionu.

Pokaz na stadionie będzie pierwszym tej skali wydarzeniem nie tylko w historii polskiej, ale i europejskiej kinematografii. Honorowe miejsce na widowni zajmą Powstańcy, którzy przybędą z całego świata. Pokaz „Miasta 44” ma być symbolicznym hołdem dla ich odwagi i heroizmu. W projekcji wezmą udział twórcy filmu, w tym m.in. reżyser Jan Komasa, producent Michał Kwieciński, autor zdjęć Marian Prokop, a także aktorzy, odtwórcy głównych ról – Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz i Anna Próchniak oraz Maurycy Popiel, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Michał Meyer, Grzegorz Daukszewicz, Michał Żurawski. Obecność zapowiedzieli także przedstawiciele władz państwowych, władz m. st. Warszawy, politycy, dyplomaci. Honorowy patronat nad filmem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Zaproszenie goście obejrzą film Komasy na ekranie o niespotykanych rozmiarach. Jego rama będzie szeroka na 60 metrów, a wysoka na 30 metrów, co odpowiada wysokości dziesięciopiętrowego bloku. Mocujący konstrukcję stelaż będzie ważył sto ton, a gabaryty rozpiętego na nim ekranu wyniosą 51 na 21 metrów. To rozmiar dwukrotnie przekraczający wymiary największego z warszawskich ekranów, znajdującego się w warszawskim kinie Imax. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to największy ekran, jaki kiedykolwiek wykorzystano w Europie!

d3qt0c3

Skala wydarzeń na Stadionie Narodowym w pełni odpowiada rozmachowi, jaki cechuje „Miasto 44”. Przez plan uniwersalnej opowieści o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywającej się w czasie Powstania Warszawskiego, przewinęło się ponad 3 000 statystów. Trzon aktorski składał się z 130 aktorów, zaś stałą ekipę filmową, wraz z postprodukcją, współtworzyło 157 osób. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Zdjęcia do filmu pochłonęły łącznie 72 kilometry taśmy filmowej!

d3qt0c3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qt0c3