Trwa ładowanie...

NASA, SWAT i efekty specjalne w kinowym hicie [wideo]

NASA, SWAT i efekty specjalne w kinowym hicie [wideo]Źródło: ITI Cinema
drbzav2
drbzav2

Każdy kraj ma swój know-how. Jeśli chodzi o kino, a zwłaszcza kino akcji, punktem odniesienia są Amerykanie. Dlatego, gdy kręcono film „Elitarni – ostatnie starcie” cała ekipa odpowiedzialna za efekty specjalne przyjechała z Hollywood.

W każdym kraju, w którym nie ma tradycji filmów akcji, zatrudnia się przy ich produkcji amerykańskich specjalistów. To normalne. W Brazylii nie opanowaliśmy jeszcze tej dziedziny i wciąż się uczymy. Uznałem, że do pracy nad tym filmem trzeba zatrudnić amerykańskich specjalistów, po pierwsze po to, żeby zadbali o sceny przedstawiające eksplozje i strzelaniny, a po drugie po to, żeby przygotowali kaskaderów.” mówi José Padilha reżyser filmu „Elitarni – ostatnie starcie”.

"Zebraliśmy wspaniałą ekipę od efektów specjalnych, w tym m.in. takich specjalistów jak Bruno Van Zeebroeck („Transformers”, „Królestwo”), William Boggs („Spiderman”, „Wrogowie publiczni”) czy Keith Woulard („Dzień Niepodległości”), która pozwoliła dodać realizmu nie tylko scenom akcji, ale również wyglądowi i nastrojowi całej produkcji” – dodaje Padihla. Amerykanie współpracowali z brazylijskimi producentami nad tym, żeby sceny pościgów, wybuchów i strzelaniny były jak najbardziej przekonujące i autentyczne.

Poniżej prezentujemy teledysk zawierający fragmenty filmu:

Niewykluczone, że sprowadzenie zagranicznej ekipy, odpowiedzialnej za efekty specjalne, wpłynęło pozytywnie na etykę pracy na planie brazylijskich filmów akcji. „W Brazylii mamy fachowców i sprzęt. Wielu z nich pracowało ze specjalistami, których sprowadziliśmy z zagranicy. Potrzebna nam jednak umiejętność pracy pod presją czasową. Mieliśmy do czynienia z ładunkami wysadzanymi z dużej odległości, pojedynczymi detonatorami i seriami eksplozji. Przygotowania do zastosowania tego typu efektów specjalnych na planie są czasochłonne, więc byliśmy w stanie zrobić tylko dwa, trzy takie ujęcia dziennie. Nie wiem, czy dzięki tej współpracy przyspieszyliśmy działania, ale według mnie ludzie, pracujący jako asystenci hollywoodzkich specjalistów wiele się uczą i w przyszłości będą w stanie zaoferować nam swoje usługi, doskonaląc zdobytą wiedzę”, mówi producent filmu „Elitarni-ostatnie starcie” Marcos Prado.

drbzav2

By sceny akcji były jak najbardziej realistyczny, producenci oprócz zatrudnienia najlepszych na świecie fachowców od efektów specjalnych, zadbali o szkolenia dla aktorów przeprowadzone przez elitarną jednostkę SWAT oraz amerykańską NASA.

Elitarni – ostatnie starcie” to mistrzowsko zagrane kino akcji. Kojarzone głównie z karnawałem – Rio – stanie się miastem pełnym gniewu. W świecie bez zasad, po dwóch stronach barykady staną oddziały specjalne, dowodzone przez kapitana Nascimento i bezwzględni bossowie ulicznych gangów.

Pojawił się też nowy amerykański zwiastun produkcji:

Elitarni – ostatnie starcie” w kinach od 28 października.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


drbzav2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drbzav2