Trwa ładowanie...

Natalie Portman: "Vox Lux" to najbardziej polityczny film jaki zrobiłam

Premiera filmu "Vox Lux" odbyła się kilka dni temu w ramach 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Natalie Portman przewiduje, że film wywoła dyskusję wśród widzów.

Natalie Portman: "Vox Lux" to najbardziej polityczny film jaki zrobiłamŹródło: East News
d2jrskj
d2jrskj

"Vox Lux": Natalie Portman w roli gwiazdy muzyki pop

*"Vox Lux" opowiada historię Celeste (w tej roli Natalie Portman)
– amerykańskiej gwiazdy muzyki pop, która jako nastolatka była świadkiem strzelaniny w szkole. *
Film podzielony jest na dwie części – pierwsza opowiada o Celeste jako nastolatce (w tej roli Raffey Cassidy), a druga o Celeste jako niezwykle popularnej piosenkarce. Całość akcji "Vox Lux" rozgrywa się na przestrzeni 15 lat i podąża śladem przemian kulturowych od 1999 roku. W czasach współczesnych, Celeste jako dorosła kobieta ma problem z radzeniem sobie ze sławą i przemocą.

Natalie Portman: do roli w "Vox Lux" przygotowywała się oglądając filmy dokumentalne o gwiazdach muzyki pop

Po premierze filmu w Wenecji Natalie Portman opowiedziała, że nie było łatwo sfinansować film Corbeta "Vox Lux". Mimo trudności produkcyjnych gwiazda nie chciała rezygnować z projektu. "W końcu wszystko się udało, a opóźnienie w realizacji pozwoliło mi na to, abym poświęciła więcej czasu roli i dotarła do postaci, którą gram" – dodała aktorka. Jej udział w "Vox Lux" zakładał zaledwie 10 dni zdjęciowych.

Krytycy już pochwalili Natalie Portman za rolę Celeste. "W jej pracy widać odwagę i ekstrawagancję, na którą odważyłoby się niewiele aktorek" napisało The Telegraph.

Sama Portman przyznaje, że w przygotowaniach do "Vox Lux" pomogły jej filmy dokumentalne. Aktorka potwierdziła, że obejrzała sporo produkcji o gwiazdach muzyki pop i o ludziach, którzy przeżyli szkolną strzelaniną. Dodała również, że ma wielu bliskich przyjaciół, którzy byli ofiarami podobnego terroru. "Myślę, że"Vox Lux" to najbardziej polityczny film jaki zrobiłam" stwierdziła Natalie Portman.

Teaser filmu "Vox Lux"

Reżyserią "Vox Lux" zajął się Brady Corbet – 30 letni aktor i reżyser, który w 2015 roku został nagrodzony w Wenecji za film "Dzieciństwo wodza". Na ekranie zobaczymy również: Jude Law i Stacy Martin. Film obecnie będzie pokazywany na Festiwalu Filmowym w Toronto. Jeszcze nie wiadomo kiedy trafi do polskich kin.

d2jrskj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrskj