Trwa ładowanie...
d6zdlln

Nic osobistego

Najnowsze informacje
2.8
(16 głosów)
Oceń:
d6zdlln

"Nic osobistego" to debiut fabularny Antoniak, powstały w międzynarodowej koprodukcji i nakręcony w Irlandii, Holandii i Hiszpanii. Reżyser jest absolwentką polskich i holenderskich akademii filmowych. Mieszka na stałe w Holandii, jednak możemy pokonać dzielącą nas odległość za pomocą telefonu.

Młoda, zbuntowana Holenderka wędruje przez Irlandię. Cieszy się samotnością, której przybyła szukać w surowym krajobrazie Connemary. On jest mężczyzną w kwiecie wieku, który żyje samotnie w domu na pięknej, odludnej wyspie.

Ona jest radykalna i bezkompromisowa. On jest mądry i ironiczny. Łączy ich samotność rozumiana jako wolność. On proponuje jej pracę w zamian za jedzenie. Ona zgadza się pod jednym warunkiem: żadnych osobistych kontaktów między nimi, po prostu praca.

Wkrótce oboje stają się siebie ciekawi. Z jednej strony chcieliby utrzymać zasadę, aby nie połączyło ich „nic osobistego", ale z drugiej pragną ją zerwać. Ich proste życie wyznacza cykl dni i nocy, pracy i odpoczynku. Powoli jednak zbliżają się do siebie. Kto pierwszy złamie warunki umowy?

Nic osobistego
Tytuł oryginalny

Nothing Personal

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Irlandia

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

16.04.2010

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6zdlln
d6zdlln
d6zdlln