Trwa ładowanie...

Nicole Kidman u boku Colina Firtha i Michaela Fassbendera

Share
Nicole Kidman u boku Colina Firtha i Michaela Fassbendera
d2gv431

Nicole Kidman zagra w dramacie "Genius". W obsadzie filmu są już Colin Firth i Michael Fassbender.

Obraz powstanie w oparciu o książkę "Max Perkins: Editor of Genius" autorstwa A. Scotta Berga. Opisuje ona życie legendarnego redaktora literackiego Maxwella Perkinsa, który wylansował powieści m.in. F. Scotta Fitzgeralda, Ernesta Hemingwaya i Thomasa Wolfe'a. Perkins niestrudzenie wspierał utalentowanych, aspirujących pisarzy, szczególnie tych młodych i niedoświadczonych.

Perkinsa miał pierwotnie zagrać Sean Penn, jednak aktor zrezygnował z projektu, a jego miejsce dwa lata temu, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o projekcie, zajął Colin Firth. Michael Fassbender wcieli się w postać wspomnianego powieściopisarza Thomasa Wolfe'a, który był nie tylko podopiecznym Perkinsa, ale i jego bliskim przyjacielem.

d2gv431

The New York Daily News donosi, że w obsadzie filmu jest także Nicole Kidman. Informację tę zdradził amerykańskiemu dziennikowi Colin Firth. Nie wiadomo jeszcze w jaką rolę wcieli się aktorka.

Za kamerą obrazu stanie Michael Grandage, dla którego będzie to debiut w kinie. Grandage ma na koncie reżyserię i produkcję wielu sztuk teatralnych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Nicole Kidman i Colina Firtha możemy podziwiać od 4 kwietnia w dramacie biograficznym "Droga do zapomnienia". W czerwcu na ekrany polskich kin trafi kolejna produkcja z ich udziałem, film "Zanim zasnę".

d2gv431

Podziel się opinią

Share
d2gv431
d2gv431