Trwa ładowanie...
d1elpgj

Nie żyje Darlene Cates, aktorka znana z "Co gryzie Gilberta Grape'a"

Darlene Cates, znana z roli w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a", nie żyje. Zmagająca się od lat z otyłością aktorka umarła w wieku 69 lat. O śmierci poinformowała na Facebooku jej siostra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Darlene Cates, aktorka znana z "Co gryzie Gilberta Grape'a"
(Materiały prasowe)
d1elpgj

– Darlene zmarła we śnie – napisała jej siostra. Darlene Cates od dziecka zmagała się chorobliwą otyłością. Pięć lat temu media informowały, że ważąca ponad 260 kg aktorka poddała się zabiegom chirurgicznym, w skutek których udało jej się schudnąć aż 113 kg. Pozwoliło jej to wstać z łóżka, do którego była bardzo długo przykuta.

Cates urodziła się w 13 grudnia 1947 roku. Od najmłodszych lat wszelkie swoje stresy odreagowywała objadaniem się. W 1986 roku w skutek infekcji miednicy została przykuta do łóżka na dwa lata. Przez ten czas przytyła kolejne kilkadziesiąt kilogramów.

W międzyczasie odkrył ją scenarzysta Peter Hedges. Za jego sprawą zagrała w filmie „Co gryzie Gilberta Grape’a”, w którym wcieliła się w Bonnie, matkę tytułowego bohatera. Wystąpiła u boku takich aktorów jak Johnny Depp, Juliette Lewis, John C. Reilly oraz Leonardo DiCaprio, który za rolę upośledzonego chłopca otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. Aktor napisał o niej, że jest „najlepszą filmową mamą, jaką kiedykolwiek miał”.

Darlene Cates miała 69 lat.

d1elpgj

Podziel się opinią

Share

d1elpgj

d1elpgj