Trwa ładowanie...
d37myjn

Nie żyje Oleg Vidov. "Robert Redford radzieckiego kina" miał 73 lata

W wieku 73 lat odszedł Oleg Vidov, słynny radziecki aktor, który z powodzeniem występował w amerykańskich filmach. Przyczyną śmierci były komplikacje po przebytym nowotworze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oleg Vidov, marzec 2013
Oleg Vidov, marzec 2013 (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Glenn Francis)
d37myjn

Smutną informację podała rzeczniczka aktora, Kathy Jura. Oleg Vidov zmarł w poniedziałek 15 maja, w kalifornijskim Westlake Village.

Olega Vidowa, przystojnego blondyna o niebieskich oczach, nazywano radzieckim odpowiednikiem Roberta Redforda. W ZSRR zagrał w ponad 50 filmach, m.in. "Bitwie nad Neretwą" (1969) czy "Waterloo" (1970), gdzie wystąpił m.in. obok Orsona Wellesa i Christophera Plummera. W 1977 r. został odznaczony państwowym wyróżnieniem Zasłużony Artysta RFSRR.

   Materiały prasowe

W 1985 r. uciekł z Jugosławii do Austrii, a stamtąd przedostał się do Stanów Zjednoczonych. W Ameryce poślubił Joan Borsten, córkę scenarzysty i producenta Orina Borstena. W ZSRR jego ucieczka odbiła się głośnym echem. Aktor został publicznie napiętnowany, a jego filmy zbojkotowane

   Materiały prasowe

W Stanach kontynuował karierę – zagrał m.in. w "Czerwonej gorączce" z Arnoldem Schwarzeneggerem, "Dzikiej orchidei" u boku Mickeya Rourke'a czy serialu "Prezydencki poker".

d37myjn

Podziel się opinią

Share

d37myjn

d37myjn