Trwa ładowanie...

Nie żyje Paweł Fidala

21 lutego zmarł operator dźwięku Paweł Fidala. Od sierpnia ciężko chorował. Rodzina i przyjaciele zbierali pieniądze na jego leczenie. Miał 52 lata.
Share
Paweł Fidala ciężko chorował od sierpnia
Paweł Fidala ciężko chorował od sierpniaŹródło: Facebook.com
d254nvs

Paweł Fidala był związan z branżą filmową trzy dekady. Współpracował przy takich produkcjach jak: "Skazany na bluesa", "Daleko od noszy", "Pitbull" i "Barw szczęścia". Był dźwiękowcem i pilotem, jego pasją było latanie na szybowcach. Realizował też zdjęcia lotnicze.

- Dziś rano odszedł od nas po kilkumiesięcznej, heroicznej walce. Barwna postać świata artystów funkcjonujących w przestrzeni zarezerwowanej zdawać by się mogło tylko dla pilotów. Znali go lotnicy z całej Polski. Filmy i pojedyncze zdjęcia, "z jego ręki", ukazujące widziane z góry piękno, ale też i brzydotę tego świata, będą żyły nadal - napisał na Facebooku Andrzej Urbański.

W sierpniu ubiegłego roku trafił do szpitala w Sosnowcu z pękniętym tętniakiem mózgu. Jego stan nie poprawił się po wybudzeniu z kilkutygodniowej śpiączki.

Rodzina i najbliżsi znajomi od listopada zbierali pieniądze na potrzebne dalsze leczenie i rehabilitację.

Pogrzeb Pawła Fidali odbędzie się 23 lutego o godzinie 13.00 w kaplicy Cmentarza Komunalnego przy ul. Małobądzkiej w Będzinie.

d254nvs

Podziel się opinią

Share
d254nvs
d254nvs