Trwa ładowanie...
d3owu59

Nowa teoria na temat sceny z "Avengers: Koniec gry". Teraz ma to sens [SPOILERY]

Okazuje się, że dobra pamięć i skupienie podczas oglądania mogą się przydać. Jeden z fanów MCU właśnie rozwikłał zagadkę kluczowej sceny z "Avengers: Koniec gry". Do tej pory na scenarzystach wieszano psy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Jak takie chuchro mogło uratować świat?". Fan MCU znalazł odpowiedź
"Jak takie chuchro mogło uratować świat?". Fan MCU znalazł odpowiedź (Materiały prasowe)
d3owu59

"Avengers: Koniec gry" to najbardziej dochodowy film w historii, co nie znaczy, że część widzów nie kręciła nosem.

ZOBACZ TEŻ: Scarlett Johansson i Paul Rudd opowiadają, jak to jest być superbohaterem

Filmowi braci Russo zarzucano scenariuszowe mielizny, nielogiczności i dziury. Najwięcej dyskusji wzbudziła jedna z ostatnich, a zarazem kluczowych scen.

d3owu59

Chodzi o moment, w którym Iron Man dopada Rękawicę Nieskończoności, zakłada ją i pstryka palcami. Tym samym odwracając kataklizm wywołany przez Thanosa w "Avengers: Wojna bez granic".

Scena wywołała gorące dyskusje. Niektórzy zarzucali scenarzystom brak konsekwencji i pójście na skróty. Pytali: jak to możliwe, że Hulk, najsilniejszy Avenger i niemal bóg, prawie przypłacił życiem próbę założenie rękawicy, a cherlawemu Starkowi bez trudu się to udało?

Materiały prasowe

Na pierwszy rzut oka rzeczywiście wygląda to na brak logiki. Ale tu z pomocą przychodzi jeden z użytkowników Reddita, który najwyraźniej ma dobrą pamięć i uważnie oglądał filmy MCU.

d3owu59

Czemu Tony'emu się udało i nie została z niego przypalona grzanka? Musimy cofnąć się do 2008 r., pierwszego "Irona Mana" i sceny, w której Stark w niewoli konstruuje reaktor napędzający zbroję i utrzymujący go przy życiu.

Chodzi o dialog między Starkiem i przetrzymywanym z nim naukowcem, który patrząc na wynalazek mówi, że mógłby napędzać serce Tony'ego przez 50 żyć. W odpowiedzi mężczyzna słyszy: "Albo coś wielkiego przez 15 min".

Materiały prasowe

I właśnie to zdanie, uważa autor teorii, jest kluczowe dla sceny w "Avenger: Koniec gry". Być może to nadinterpretacja, ale ładnie wpisuje się w narrację, że Iron Man zapoczątkował MCU, a jednocześnie zakończył jego trzecią fazę.

d3owu59

Podziel się opinią

Share

d3owu59

d3owu59