Trwa ładowanie...
dmumtbe

Avengers: Koniec gry

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
"Avengers: Koniec gry" to amerykański fantastycznonaukowy film akcji, który powstał na podstawie serii komiksów o grupie bohaterów o tej samej nazwie. Produkcja jest kontynuacją dotychczasowych obrazów z serii i wchodzi w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe. W filmie zagrały między innymi takie gwiazdy kina jak Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth czy Scarlett Johansson.
dmumtbe
6
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Avengers: Koniec gry - opis fabuły

Fabuła "Avengers: Koniec gry" rozgrywa się po wydarzeniach zawartych w poprzednich odsłonach serii, czyli filmach "Avengers" z 2012 roku, "Avengers: Czas Ultrona" wydanego w 2015 roku i "Avengers: Wojna bez granic", którego premiera miała miejsce w 2018 roku.

Trzy tygodnie po tym, jak Thanos wymazał połowę życia we Wszechświecie, ekipa Avengersów musi stawić mu czoła i pokonać szalonego tytana. Ich planem jest zapobiec dalszej dezintegracji i cofnąć jej skutki, co będzie wymagało od nich wielu poświęceń. W obrazie kolejny raz zobaczymy znanych nam superbohaterów i nie zabraknie wielu emocjonujących, a nawet wzruszających momentów.

Avengers: Koniec gry - bohaterowie, obsada

Bohaterowie "Avengers: Koniec gry" po raz kolejny powracają w ramach nowej produkcji, aby ocalić Wszechświat od zagłady. Postacie w produkcji wzorowane są na grupie superbohaterów o tej samej nazwie, którzy pojawiają się w komiksach wydawnictwa Marvel Comics. W filmie zobaczymy między innymi Tony'ego Starka, czyli kultowego Iron Mana (w tej roli Robert Downey Jr.), a także Kapitana Amerykę (Chris Evans), Hulka (Mark Ruffalo), Thora (Chris Hemsworth), Czarną Wdowę (Scarlett Johansson) oraz Ant-Mana (Paul Rudd). Dodatkowo oprócz nich pojawiają się również Hawkeye (Jeremy Renner), War Machine (Don Cheadle) oraz Kapitan Marvel (Brie Larson).

W obsadzie "Avengers: Koniec gry" wystąpili również Karen Gillan, Danai Gurira, Benedict Wong, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow oraz Josh Brolin, który wcielił się w rolę potężnego Thanosa. W produkcji pojawia się też wiele postaci pobocznych i trzecioplanowych. W naszym kraju pojawiła się wersja "Avengers: Koniec gry" z polskim dubbingiem, w którym głosu postaciom udzielili chociażby Mariusz Bonaszewski, Piotr Grabowski, Marcin Przybylski, Piotr Adamczyk, Michał Piela, Jan Frycz, Magdalena Kumorek, Jacek Braciak, Julia Kijowska, Paweł Ciołkosz oraz Grzegorz Damięcki.

Avengers: Koniec gry - scenariusz, reżyseria

Reżyserami filmu "Avengers: Koniec gry"Anthony Russo i Joe Russo, którzy pełnili już tę funkcję między innymi w ramach takich produkcji jak "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" czy "Avengers: Wojna bez granic". Za produkcję obrazu odpowiedzialny był Kevin Feige, natomiast scenariusz do "Avengers: Koniec gry" stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely.

Skrypt filmu powstał na podstawie komiksów z serii "The Avengers", których autorem jest Stan Lee. Przy tworzeniu produkcji brali również udział Trent Opaloch, Jeffrey Ford oraz Matthew Schmidt. Film "Avengers: Koniec gry" był dystrybuowany na całym świecie przez Walt Disney Studios Motion Pictures.

Avengers: Koniec gry - muzyka

W czerwcu 2016 roku ogłoszono, że muzyka do "Avengers: Koniec gry" powstanie kolejny raz z inicjatywy Alana Silvestriego, który komponował już melodie do poprzedniej części serii. Bracia Russo współpracowali z nim nad muzyką do filmu między listopadem 2018 roku a marcem kolejnego. W produkcji wykorzystano zarówno melodie autorstwa Silvestriego, a także piosenki nagrane przez Jule Styne, Sammy'ego Cahna i zespół Redbone. Ścieżka dźwiękowa do "Avengers: Koniec gry" trafiła na rynek w formie cyfrowej 26 kwietnia 2019 roku. Soundtrack do "Avengers: Koniec gry" w wersji fizycznej pojawił się w sklepach niecały miesiąc później, 24 maja.

Avengers: Koniec gry - ciekawostki

  • Film "Avengers: Koniec gry" zarobił ponad 60 milionów dolarów tylko podczas pierwszego dnia premiery, pobijając tym samym rekord superprodukcji "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" z 2015 roku.
  • Oryginalny tytuł produkcji, "Avengers: Endgame", został przedstawony prawdopodobnie jeszcze w filmie "Avengers: Czas Ultrona" poprzez jedną z wypowiedzi Tony'ego Starka.
  • Robert Downey Jr., odtwórca roli Iron Mana, był jedynym członkiem obsady, który przeczytał scenariusz w całości.
  • "Avengers: Koniec gry" to czwarty film Marvela, który wyreżyserowali bracia Russo.
  • Pierwszy trailer filmu "Avengers: Koniec gry" pojawił się 7 grudnia 2018 roku, natomiast ostateczny - 14 marca 2019 roku.

Avengers: Koniec gry - premiera

Amerykańska premiera filmu "Avengers: Koniec gry" od początku spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów. Produkcja po raz pierwszy została zaprezentowana w towarzystwie gwiazd 22 kwietnia 2019 roku w Los Angeles, a na dużych ekranach zadebiutowała 26 kwietnia 2019 roku. Recenzje "Avengers: Koniec gry" okazały się bardzo przychylne i doceniono między innymi reżyserię, grę aktorską, efekty wizualne oraz muzykę.

Początkowo debiut filmu w Stanach Zjednoczonych miał się odbyć 3 maja 2019 roku, jednak trafił on do kin wcześniej. Polska premiera filmu "Avengers: Koniec gry" miała miejsce 25 kwietnia 2019 roku.

Avengers: Koniec gry
Tytuł oryginalny

Avengers: Endgame

Gatunek

film akcji, film o superbohaterach

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

22.04.2019

Data polskiej premiery

25.04.2019

Czas trwania

181 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Piotr Grabowski - 1947-03-30 (Thor) (Thor)

Wiktoria Gorodeckaja - (Natasha Romanoff / Czarna Wdowa) (Natasha Romanoff / Czarna Wdowa)

Karen Gillan - 1987-11-28 (Nebula) (Nebula)

Monika Węgiel - 1984-05-01 (Okoye) (Okoye)

Danai Jekesai Gurira - (Okoye) (Okoye)

Cobie Smulders - 1982-04-03 (Maria Hill) (Maria Hill)

Brie Larson - 1989-10-01 (Carol Danvers / Kapitan Marvel) (Carol Danvers / Kapitan Marvel)

Julia Kijowska - (Nebula) (Nebula)

Chris Hemsworth - 1983-08-11 (Thor) (Thor)

Paweł Ciołkosz - 1982-10-17 (Steve Rogers / Kapital Ameryka) (Steve Rogers / Kapital Ameryka)

Bradley Cooper - 1975-01-05 (Rocket) (Rocket)

Grzegorz Damięcki - (Bruce Banner / Hulk) (Bruce Banner / Hulk)

Jeremy Renner - 1971-01-07 (Clint Barton / Hawkeye) (Clint Barton / Hawkeye)

Jacek Braciak - 1968-05-12 (Rocket) (Rocket)

Scarlett Johansson - 1984-12-22 (Natasha Romanoff / Czarna Wdowa) (Natasha Romanoff / Czarna Wdowa)

Don Cheadle - 1964-11-29 (James Rhodes / War Machine) (James Rhodes / War Machine)

Piotr Adamczyk - 1972-03-21 (Scott Lang / Ant-Man) (Scott Lang / Ant-Man)

Tomasz Sapryk - 1966-11-17 (James Rhodes / War Machine) (James Rhodes / War Machine)

Jan Frycz - 1954-05-15 (Thanos) (Thanos)

Paul Rudd - 1969-04-06 (Scott Lang / Ant-Man) (Scott Lang / Ant-Man)

Marcin Przybylski - (Clint Barton / Hawkeye) (Clint Barton / Hawkeye)

Mariusz Bonaszewski - 1964-08-26 (Tony Stark / Iron Man) (Tony Stark / Iron Man)

Mark Ruffalo - 1967-11-22 (Bruce Banner / Hulk) (Bruce Banner / Hulk)

Chris Evans - 1981-06-13 (Steve Rogers / Kapital Ameryka) (Steve Rogers / Kapital Ameryka)

Robert Downey Jr. - 1965-04-04 (Tony Stark / Iron Man) (Tony Stark / Iron Man)

Josh Brolin - 1968-02-12 (Thanos) (Thanos)

(Carol Danvers / Kapitan Marvel)

Podziel się opinią

6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmumtbe
dmumtbe
dmumtbe