ycipk-44hpzd
ycipk-44hpzd

Avengers: Koniec gry - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
"Avengers: Koniec gry" to amerykański fantastycznonaukowy film akcji, który powstał na podstawie serii komiksów o grupie bohaterów o tej samej nazwie. Produkcja jest kontynuacją dotychczasowych obrazów z serii i wchodzi w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe. W filmie zagrały między innymi takie gwiazdy kina jak Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth czy Scarlett Johansson.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-44hpzd
"Avengers: Koniec gry" to amerykański film akcji na podstawie serii komiksów o tej samej nazwie. Materiały prasowe
Podziel się

Avengers: Koniec gry - opis fabuły

Fabuła "Avengers: Koniec gry" rozgrywa się po wydarzeniach zawartych w poprzednich odsłonach serii, czyli filmach "Avengers" z 2012 roku, "Avengers: Czas Ultrona" wydanego w 2015 roku i "Avengers: Wojna bez granic", którego premiera miała miejsce w 2018 roku.

Trzy tygodnie po tym, jak Thanos wymazał połowę życia we Wszechświecie, ekipa Avengersów musi stawić mu czoła i pokonać szalonego tytana. Ich planem jest zapobiec dalszej dezintegracji i cofnąć jej skutki, co będzie wymagało od nich wielu poświęceń. W obrazie kolejny raz zobaczymy znanych nam superbohaterów i nie zabraknie wielu emocjonujących, a nawet wzruszających momentów.

ycipk-44hpzd

Avengers: Koniec gry - bohaterowie, obsada

Bohaterowie "Avengers: Koniec gry" po raz kolejny powracają w ramach nowej produkcji, aby ocalić Wszechświat od zagłady. Postacie w produkcji wzorowane są na grupie superbohaterów o tej samej nazwie, którzy pojawiają się w komiksach wydawnictwa Marvel Comics. W filmie zobaczymy między innymi Tony'ego Starka, czyli kultowego Iron Mana (w tej roli Robert Downey Jr.), a także Kapitana Amerykę (Chris Evans), Hulka (Mark Ruffalo), Thora (Chris Hemsworth), Czarną Wdowę (Scarlett Johansson) oraz Ant-Mana (Paul Rudd). Dodatkowo oprócz nich pojawiają się również Hawkeye (Jeremy Renner), War Machine (Don Cheadle) oraz Kapitan Marvel (Brie Larson).

W obsadzie "Avengers: Koniec gry" wystąpili również Karen Gillan, Danai Gurira, Benedict Wong, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow oraz Josh Brolin, który wcielił się w rolę potężnego Thanosa. W produkcji pojawia się też wiele postaci pobocznych i trzecioplanowych. W naszym kraju pojawiła się wersja "Avengers: Koniec gry" z polskim dubbingiem, w którym głosu postaciom udzielili chociażby Mariusz Bonaszewski, Piotr Grabowski, Marcin Przybylski, Piotr Adamczyk, Michał Piela, Jan Frycz, Magdalena Kumorek, Jacek Braciak, Julia Kijowska, Paweł Ciołkosz oraz Grzegorz Damięcki.

Avengers: Koniec gry - scenariusz, reżyseria

Reżyserami filmu "Avengers: Koniec gry"Anthony Russo i Joe Russo, którzy pełnili już tę funkcję między innymi w ramach takich produkcji jak "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" czy "Avengers: Wojna bez granic". Za produkcję obrazu odpowiedzialny był Kevin Feige, natomiast scenariusz do "Avengers: Koniec gry" stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely.

ycipk-44hpzd

Skrypt filmu powstał na podstawie komiksów z serii "The Avengers", których autorem jest Stan Lee. Przy tworzeniu produkcji brali również udział Trent Opaloch, Jeffrey Ford oraz Matthew Schmidt. Film "Avengers: Koniec gry" był dystrybuowany na całym świecie przez Walt Disney Studios Motion Pictures.

Avengers: Koniec gry - muzyka

W czerwcu 2016 roku ogłoszono, że muzyka do "Avengers: Koniec gry" powstanie kolejny raz z inicjatywy Alana Silvestriego, który komponował już melodie do poprzedniej części serii. Bracia Russo współpracowali z nim nad muzyką do filmu między listopadem 2018 roku a marcem kolejnego. W produkcji wykorzystano zarówno melodie autorstwa Silvestriego, a także piosenki nagrane przez Jule Styne, Sammy'ego Cahna i zespół Redbone. Ścieżka dźwiękowa do "Avengers: Koniec gry" trafiła na rynek w formie cyfrowej 26 kwietnia 2019 roku. Soundtrack do "Avengers: Koniec gry" w wersji fizycznej pojawił się w sklepach niecały miesiąc później, 24 maja.

Avengers: Koniec gry - ciekawostki

  • Film "Avengers: Koniec gry" zarobił ponad 60 milionów dolarów tylko podczas pierwszego dnia premiery, pobijając tym samym rekord superprodukcji "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" z 2015 roku.
  • Oryginalny tytuł produkcji, "Avengers: Endgame", został przedstawony prawdopodobnie jeszcze w filmie "Avengers: Czas Ultrona" poprzez jedną z wypowiedzi Tony'ego Starka.
  • Robert Downey Jr., odtwórca roli Iron Mana, był jedynym członkiem obsady, który przeczytał scenariusz w całości.
  • "Avengers: Koniec gry" to czwarty film Marvela, który wyreżyserowali bracia Russo.
  • Pierwszy trailer filmu "Avengers: Koniec gry" pojawił się 7 grudnia 2018 roku, natomiast ostateczny - 14 marca 2019 roku.
ycipk-44hpzd

Avengers: Koniec gry - premiera

Amerykańska premiera filmu "Avengers: Koniec gry" od początku spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów. Produkcja po raz pierwszy została zaprezentowana w towarzystwie gwiazd 22 kwietnia 2019 roku w Los Angeles, a na dużych ekranach zadebiutowała 26 kwietnia 2019 roku. Recenzje "Avengers: Koniec gry" okazały się bardzo przychylne i doceniono między innymi reżyserię, grę aktorską, efekty wizualne oraz muzykę.

Początkowo debiut filmu w Stanach Zjednoczonych miał się odbyć 3 maja 2019 roku, jednak trafił on do kin wcześniej. Polska premiera filmu "Avengers: Koniec gry" miała miejsce 25 kwietnia 2019 roku.

Tytuł oryginalny

Avengers: Endgame

Gatunek

film akcji, film o superbohaterach

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

22.04.2019

Data polskiej premiery

25.04.2019

Czas trwania

181 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-44hpzd
ycipk-44hpzd