Trwa ładowanie...
d4ihti7

Nowe Horyzonty jadą w Polskę

Share
Nowe Horyzonty jadą w Polskę
Źródło: helios.pl
d4ihti7

Najlepsze filmy z 12. edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty wyruszają w tournée po Polsce. W listopadzie odwiedzą 20 miast, w tym Warszawę, Wrocław, Gdańsk, Opole i Kraków.

- Cieszymy się, że po raz czwarty festiwal Nowe Horyzonty dotrze do Państwa kin i domów - komentuje Roman Gutek. - Tych, którzy do Wrocławia nie mogli przyjechać, zapraszamy na filmy, które zdaniem jurorów, nowohoryzontowej publiczności oraz festiwalowych selekcjonerów stały się wydarzeniami festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością.

W ramach cyklu znalazło się siedem tytułów: sensacja ostatniego festiwalu w Cannes - wizjonerskie "Holy Motors" Léosa Caraxa; "Za wzgórzami" Cristiana Mungiu - wstrząsający obraz szalonej miłości, wyróżniony w Cannes za scenariusz i kreacje aktorskie; doceniony w Berlinie i Gdyni "Sekret" Przemysława Wojcieszka, dotykający problematyki zaszłości polsko-żydowskich; nowohoryzontowy przebój "Donoma" Djinna Carrénarda; nagrodzony w Cannes za reżyserię "Post tenebras lux" w reżyserii mistrza kina meksykańskiego Carlosa Reygadasa; laureat nagrody publiczności na ostatnim TNH - "Sąsiedzkie dźwięki" Klebera Mendonçy Filho oraz hipnotyzujące kino drogi z Chile, zwycięzca konkursów głównych we Wrocławiu i Rotterdamie "Od czwartku do niedzieli" Domingi Sotomayor Castillo.

d4ihti7

Tournée startuje 5 listopada. Odwiedzi następujące miasta:

od 5 - 11 listopada
Warszawa, Kino Muranów
Wrocław, Kino Helios Nowe Horyzonty
Opole, MDK Kino Studio
Gdańsk, Kino Żak

od 9 - 15 listopada
Toruń, Kino Centrum / Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
Katowice, Kino Światowid
Poznań, Kino Muza
Częstochowa, Kino Iluzja
Gliwice, Kino Amok
Gryfino, Kino Gryf
Szczecin, Kino Pionier
Łódź, Kino Charlie
Olsztyn, Kino Awangarda 2
Białystok, Kino Forum
Rzeszów, WDK
Lubin, CK Muza
Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury
Gorzów Wielkopolski, Kino 60 krzeseł

16 - 22 listopada
Kraków, Kino pod Baranami

23 - 29 listopada
Lublin, Kino Bajka

Po tournée produkcje będą sukcesywnie wprowadzane do regularnej dystrybucji w kinach studyjnych, a następnie będzie je można kupić na płytach DVD.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod tym adresem.

d4ihti7

Podziel się opinią

Share
d4ihti7
d4ihti7