Trwa ładowanie...
d3m7weh
Aktualności

Nowości DVD od Gutek Film

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowości DVD od Gutek Film
(Gutek Film)
d3m7weh

Jakie nowości DVD przygotowała firma Gutek Film tej jesieni? *"Carlos", "Żona doskonała"i "Dzieciątko z Macon" to tytuły, które pojawiły się m.in. rynku.*

"Carlos" to zrealizowana z rozmachem, filmowa biografia słynnego wenezuelskiego terrorysty Ilicha Ramíreza Sáncheza, znanego jako Carlos.

Film śledzi krwawą karierę Sáncheza od skromnych początków w palestyńskim ruchu oporu we wczesnych latach 70., przez zamachy bombowe w Europie Zachodniej, po aresztowanie przez francuskie służby specjalne w 1994 roku. Jak mówi sam reżyser, nie jest to film polityczny, ale próba konfrontacji z mitem Szakala jako rewolucjonisty, którego idealizm zamienia się w fanatyzm, a działanie na rzecz ludzi łączy się z zupełnym brakiem poszanowania ludzkiego życia.

d3m7weh

W tytułowej roli wystąpił charyzmatyczny Édgar Ramírez, który za kreację Carlosa był nominowany m.in. do Złotego Globu i Cezara.

Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba.

Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic...

Akcja filmu rozgrywa się w XVII wieku we francuskim mieście Mâcon położonym w Burgundii. Miasto i jego okolice nawiedza klęska nieurodzaju, za którą ciągną się choroby, głód i śmierć. Pasmo nieszczęść przerywają narodziny cudownego dziecka. Za rodzicielkę podaje się siostra chłopca (Julia Ormond), upatrująca w sprawowaniu opieki nad nim źródła materialnych korzyści.

d3m7weh

Wieść o cudownych narodzinach szybko roznosi się po okolicy, a tłumy pielgrzymów przybywają, chcąc oddać cześć dzieciątku i otrzymać jego błogosławieństwo. Siostra “dziewica” zaczyna wykorzystywać brata do własnych celów co nie podoba się hierarchom Kościoła, którzy sami chcą wzbogacić się jego kosztem, czerpiąc profity ze sprzedaży relikwii. Cudowne dziecko nie jest w stanie powstrzymać nadchodzącej fali nieszczęść i do miasta powraca głód.

“Dzieciątko z Mâcon” to jeden z najciekawszych filmów Petera Greenawaya; zachwycający stroną wizualną i wyrafinowany pod względem tematyki. Historię cudownego dziecka odgrywa trupa teatralna, a w przedstawieniu oprócz aktorów biorą udział również widzowie.

Zobacz także:

Poczuj się jak gwiazda!

d3m7weh

[

ŻENUJĄCE POCZĄTKI GWIAZD. PO CO SIĘ TAK KOMPROMITOWAŁY?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8815,img,284267,fototemat.html )
[

CICHOPEK ROZSTAJE SIĘ Z HAKIELEM! TO NIE BYŁ ZWIĄZEK IDEALNY… ]( http://aleseriale.pl/gid,8820,fototemat.html )
[

SOCHA TOPLES! NIEGRZECZNA PRZESZŁOŚĆ GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,8877,img,285752,fototemat.html )
[

BRODZIK WYGLĄDA FATALNIE. PO CO TO ZROBIŁA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8695,img,281416,fototemat.html )

d3m7weh

Podziel się opinią

Share
d3m7weh
d3m7weh