Trwa ładowanie...
maciej stuhr
14-11-2014 11:37

''Obywatel'': Maciej Stuhr o Polsce i Polakach [WYWIAD]

''Obywatel'': Maciej Stuhr o Polsce i Polakach [WYWIAD]Źródło: ons.pl
d3gl8gh
d3gl8gh

Ten film wywołał kontrowersje na długo przed wejściem do kin. Dla jednych jest to nareszcie film od Polaka dla Polaka, dla innych obraz pogwałcenia narodowych wartości (więcej tutaj. Jedno jest pewne - film Jerzego Stuhra niewielu pozostawił obojętnymi. W premierowy weekend obejrzało go ponad 100 tysięcy widzów. O kontrowersjach, łatwości oskarżenia innych i pracy na planie *"Obywatela" rozmawialiśmy z Maciejem Stuhrem, który wciela się w postać młodego Jana Bartka, głównego bohatera filmu. Marcin Radomski spotkał się z aktorem w hotelu Regent Warsaw.*

Temat dyskusji dotyczącej roli Macieja Stuhra w "Pokłosiu" powraca przy okazji premiery "Obywatela". Aktor zauważa, że w Polsce łatwo stać się ofiarą wystawioną na publiczną ocenę.

Czy Polacy potrafią się z siebie śmiać? "Myślę, że Polacy bardzo lubią się śmiać. Mamy ogromną tradycję autoironii" - mówi Maciej Stuhr. Czy zatem "Obywatel" jest sprawdzianem z dystansu do samych siebie?

Maciej Stuhr o Polsce i Polakach. Aktor uważa, że ogólny wydźwięk "Obywatela" daje do myślenia. Film prezentuje gorzki obraz przeciętnego Polaka, który musi zmierzyć się z ciągłymi nieprzychylnościami życia. O dzieciństwie, katolicyzmie i polskości opowiada Maciej Stuhr.

d3gl8gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gl8gh