Trwa ładowanie...
dijre6d

Olivier Gruner

Najnowsze informacje
3.7
(59 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Paryż

Reżyser:
Filmografia:
dijre6d

Aktor, specjalista od różnych sztuk walki.

Olivier urodził się w Paryżu. Jego ojciec jest cenionym chirurgiem, posiadającym własną klinikę. Jego dwóch braci poszło w ślady ojca, wstępując na uniwersytet. Olivier szukał jednak mocniejszych wrażeń. W wieku 18 lat wstąpił do elitarnej jednostki armii francuskiej, wykonującej zadania w różnych rejonach świata. Służył w niej przez cztery lata, większość czasu Afryce, w Senegalu. W tym czasie zainteresował się sztukami walki i zaczął uprawiać karate.

Po wystąpieniu z wojska przeniósł się w okolice Alp francuskich, aby poza treningiem walk wschodu oddawać się swojej drugiej pasji, narciarstwu. Olivier przerzucił się na kick-boxing by po trzech latach zdobyć tytuł mistrza Francji. Dwa razy obronił tytuł i w 1987 został mistrzem świata.

Rok póżniej wycofał się z kariery sportowej. Miał już wyrobioną markę, zaczął otrzymywać rozmaite propozycje. Przez jakiś czas pracował jako model, wystąpił też w reklamach telewizyjnych. W końcu trafił do Cannes, akurat na czas festiwalu filmowego. Olivier nie miał zamiaru stracić takiej okazji. Sposób jakiego się chwycił był może nietypowy ale skuteczny. Zaczął on rozwieszać wszędzie... swoje plakaty. Dwa dni póżniej otrzymał telefon od producenta z Los Angeles, który zaprosił Grunera na zdjęcia próbne do filmu "Angel Town". Był to pierwszy z filmów Oliviera, który szybko zyskał sławę, zapewniając awanturnikowi z Paryża wstęp do Hollywood.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijre6d
dijre6d
dijre6d