Trwa ładowanie...
dawca pamięci
23-07-2014 14:33

OneRepublic w czarno-białym świecie

OneRepublic w czarno-białym świecie
d25vnqd

Zespół OneRepublic opublikował w całości utwór, który napisał na potrzeby thrillera science fiction "Dawca pamięci" ("The Giver").

Dzieło jest ekranizacją bestsellera autorstwa Lois Lowry, powieści znanej w Polsce pod tytułem "Dawca". Scenariusz napisał Vadim Perelman ("Życie przed oczami"), a za kamerą stanął Philip Noyce.

W obrazie Jeff Bridges wciela się w starca, Dawcę, który jako jedyny - w społeczeństwie pozbawionym bólu, przemocy i cierpienia, ale również uczuć, barw i muzyki - pamięta przeszłość. Wszyscy przestrzegają ścisłego regulaminu. Każdy wypełnia przypisaną mu rolę. Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) ma zostać następcą Dawcy. To, czego się dowie, całkowicie odmieni jego życie.

d25vnqd

W obsadzie obrazu znaleźli się również Meryl Streep, Katie Holmes, Alexander Skarsgard, Taylor Swift, Cameron Monaghan i Odeya Rush.

Na soundtrack trafiła nowa piosenka grupy OneRepublic, "Ordinary Human", którą wraz tekstówką można sprawdzić poniżej:

- "Dawca" to nasza ulubiona książka i jesteśmy zachwyceni, że trafi na duży ekran - zachwyca się lider formacji, Ryan Tedder. - Dla nas to wielki zaszczyt, że mogliśmy napisać piosenkę do filmu. To nie tylko niesamowita historia, ale i wspaniała obsada, m.in. Jeff Bridges i Meryl Streep.

Soundtrack zatytułowany "The Giver: Music Collection" ukaże się 5 sierpnia. Na płycie znajdą się także utwory takich wykonawców jak Capital Cities, Jake Bugg, Rixton i Aloe Blacc.

Polska premiera obrazu "Dawca pamięci" wyznaczona została na 29 sierpnia.

2 listopada OneRepublic wystąpi na warszawskim Torwarze. Dorobek poprockowego zespołu zamyka album "Native" z marca 2013 roku.

d25vnqd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vnqd