Trwa ładowanie...

Pacino, Cronenberg, Araki, Chastain, laureat Sundance - przeboje 5. American Film Festival

Share
Pacino, Cronenberg, Araki, Chastain, laureat Sundance - przeboje 5. American Film Festival
Źródło: Studio Munka-SFP
d1x1hcy

5. American Film Festival zainauguruje 21 października *"Whiplash" Damiena Chazelle'a - fenomenalnie zagrana historia o młodym perkusiście, który trafia pod skrzydła brutalnego nauczyciela. Film był przebojem festiwalu w Cannes, zaś na święcie amerykańskiego kina niezależnego Sundance otrzymał Grand Prix i nagrodę publiczności. Podczas gali otwarcia festiwalu, dzięki uprzejmości Sundance Channel, w Kinie Nowe Horyzonty zagra nowojorski perkusista Sean Noonan.*

W sekcji Highlights znalazły się również inne głośne produkcje: pokazywany na festiwalu w Wenecji dramat Davida Gordona Greena Manglehorn z udziałem powracających do znakomitej formy aktorskiej Holly Hunter i Ala Pacino; Biały ptak w zamieci Gregga Araki'ego (Zły dotyk, Kaboom) - niezwykła wizja rozpadu rodziny w konwencji mrocznej baśni i kryminału, z Shailene Woodley i Evą Green w rolach głównych; czy pokazywany na festiwalu w Cannes Zniknięcie Eleanor Rigby: oni Neda Bensona - niekonwencjonalna, głęboka analiza kryzysu małżeńskiego, z Jessiką Chastain, Jamesem McAvoyem i Isabelle Huppert w obsadzie.

fot. kadr z filmu "Whiplash", reż. Damien Chazelle

d1x1hcy

W ramach pokazów specjalnych 5. AFF będzie można obejrzeć przedpremierowo najnowszy film mistrza Davida Cronenberga Mapy gwiazd - sugestywny portret dysfunkcyjnej rodziny w gwiazdorskiej obsadzie (nagrodzona w Cannes Julianne Moore, Mia Wasikowska, John Cusack, Robert Pattinson).

Na zakończenie festiwalu zostanie pokazany nagrodzony za reżyserię na festiwalu w Cannes Foxcatcher. Bennett Miller (Moneyball, Capote) ponownie zagląda za kulisy sportowych aren, pokazując wstrząsającą historię mistrzów olimpijskich w zapasach Marka Schultza (Channing Tatum) oraz jego brata Dave'a (Mark Ruffalo), trenowanych w słynnym ośrodku przez ekscentrycznego milionera, schizofrenicznego Johna du Ponta (wielka rola Steve'a Carella).

fot. kadr z filmu "Obvious Child", reż. Gillian Robespierre

d1x1hcy

Trwa sprzedaż karnetów filmowych. Pełny program festiwalu pojawi się na www.americanfilmfestival.pl 8 października o 12.00. Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 października o 12.00 na stronie festiwalu oraz w kasie Kina Nowy Horyzonty.

fot. kadr z filmu "Biały ptak w zamieci", reż. Gregg Araki

d1x1hcy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x1hcy
d1x1hcy