Trwa ładowanie...
ida

Paweł Pawlikowski po gali EFA: jest bardzo dobra atmosfera wokół "Idy"

Share
Paweł Pawlikowski po gali EFA: jest bardzo dobra atmosfera wokół "Idy"
Źródło: Facebook
d1h71rc

Reżyser *"Idy" Paweł Pawlikowski o sobotniej gali Europejskich Nagród Filmowych (European Film Awards, EFA) w Rydze, podczas której "Ida" zdobyła nagrody dla najlepszego filmu europejskiego, a także za reżyserię, zdjęcia, scenariusz oraz nagrodę publiczności People's Choice Award.*

"Jak wspominam czas po wczorajszej gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych? Entuzjazm, mnóstwo kierowanych do nas miłych słów. Dostałem między innymi esemesa od tureckiego reżysera Nuri Bilge Ceylana, którego bardzo cenię; napisał mi, że jego zdaniem "Ida" to jest "arcydzieło". (Ceylan to autor filmu "Zimowy sen", który konkurował z "Idą" o Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszy film; "Zimowy sen" zdobył w tym roku Złotą Palmę w Cannes - PAP).

W ogóle, jeśli chodzi o przyjęcie tego filmu, atmosfera wokół "Idy" jest bardzo dobra. Podkreślę, że ten film efekt pracy bardzo wielu ludzi, wśród nich znakomitych autorów zdjęć, aktorek.

Cieszę się, że ten film tak pokochała publiczność, na co dowód stanowi przyznana wczoraj "Idzie" nagroda People's Choice Award".

d1h71rc

Podziel się opinią

Share
d1h71rc
d1h71rc