Trwa ładowanie...

Piątek znaczy premiery - przed nami 7 nowych produkcji!

Piątek znaczy premiery - przed nami 7 nowych produkcji!Źródło: mat. dystrybutorów
d4inq5a
d4inq5a

Miłość, przyjaźń, zdrada i namiętność w najnowszym filmie Roberta Wichrowskiego czy sympatyczny listonosz, który weźmie udział w popularnym telewizyjnym show? A może historia ostatniego sukcesu polskiej reprezentacji piłkarskiej i Dorotka, Strach na wróble, Tchórzliwy Lew i Blaszany Drwal na szlaku przygody? Jeśli powyższe propozycje kinowych premier tego weekendu nie do końca was satysfakcjonują, na ekranach będzie można też oglądać historię Maarit - inteligentnej i atrakcyjnej kobiety, która urodziła się w ciele mężczyzny... A z luźniejszych pozycji wybrać możecie na przykład niezwykłą wyprawę do szalonego, surrealistycznego świata Terry'ego Gilliama, jednego z twórców legendarnej grupy Monty Python lub też prześledzić dalsze losy legendarnych superbohaterów i kulisy konfliktu między nimi. Jedno jest pewne, najbliższe kilka dni w polskich kinach zapowiada się niezwykle ciekawie – szczegóły przedstawiamy poniżej.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” Bryana Singera („X-Men”, „Walkiria”) to spektakularny film science fiction ukazujący dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i ich walki o akceptację. X-Men zawalczą o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie połączą siły z młodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu „X-Men: Pierwsza klasa” i przeniosą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość. W rolach głównych wystąpili: James McAvoy („Pokuta”), Michael Fassbender („Prometeusz”), Jennifer Lawrence (”Igrzyska śmierci”), Ian McKellen (trylogia „Władca pierścieni”), Patrick Stewart („X-Men”), Nicholas Hoult („Był sobie chłopiec”), Omar Sy („Nietykalni”), Hugh Jackman („Wolverine”), Anna Paquin (serial TV „Czysta krew”), Ellen Page („Incepcja”) i Halle Berry („Atlas chmur”). Film wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

Zwiastuny:

Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego („Francuski numer”), ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Czwórkę głównych bohaterów poznajemy na progu wejścia w dorosłe życie. Zawsze, gdy dwaj przyjaciele zakochują się w tej samej kobiecie, męska przyjaźń przechodzi najtrudniejszy test. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Rafał (Mikołaj Roznerski) i Piotr (Mateusz Janicki) wyszli z tej próby zwycięsko, ale pod cienką powłoką pozorów drzemią sekrety, które mogą w jednej chwili przekreślić wszystko. Kiedy konsekwencje wyborów sprzed lat wychodzą na światło dzienne, okazuje się jak kruche i złudne jest szczęście, zbudowane na fundamentach kłamstwa.

Teaser:

Mundial. Gra o wszystko” to dokumentalna opowieść o sporcie i polityce w okolicznościach nadzwyczajnych. Grę piłkarzy śledzą internowani działacze zdelegalizowanej „Solidarności”, dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy. Film został oparty na materiałach archiwalnych Telewizji Polskiej, Kroniki Filmowej, materiałach FIFA, animowanych fotografi z hiszpańskich boisk i obozu dla internowanych. Jest niezwykłą, wielogłosową relacją zbudowaną z wywiadów z zawodnikami reprezentacji Polski, opozycjonistami internowanymi w Białołęce i znanymi komentatorami sportowymi.

Zwiastun:

Akcja „Teorii wszystkiego” toczy się w niedalekiej przyszłości kiedy to ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje.Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qohen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks oraz czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat...

Zwiastun

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół - Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala - ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu - złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników. Animację „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” wyreżyserowali Dan St. Pierre („I Ty możesz zostać bohaterem”) i Will Finn („Rogate ranczo”).

Zwiastun:

Listonosz Pat i wielki świat” to opowieść o sympatycznym doręczycielu poczty z małego spokojnego miasteczka, który zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show „Gwiazdą być!”. Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta w zwariowany świat gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to dla niego wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście, jak zwykle może liczyć na swoich starych przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa, dzięki którym odkryje, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić. „Listonosz Pat i wielki świat” to animacja Mike’a Disy, reżysera „Dead Space: Aftermath”.

Zwiastun:

"Powiem ci wszystko" to historia Maarit (Leea Klamola), której od lat udaje się prowadzić podwójne życie – jest inteligentną i atrakcyjną kobietą, która… urodziła się w ciele mężczyzny. Jak wiele transseksualnych osób, za swoje nowe życie Maarit musiała zapłacić wysoką cenę. Porzuciła żonę i córkę (choć niczego nie pragnie bardziej, niż utrzymania relacji z dzieckiem), pracuje jako sprzątaczka w gabinecie psychoterapeutki i niezmiennie czuje się w swoim otoczeniu obco i niepewnie, jakby nieustannie stąpała po cienkim lodzie. Wszystko ulega radykalnej zmianie, gdy pewnego dnia terapeutka wyjeżdża z miasta. Maarit samotnie sprząta wówczas biuro i akurat w momencie, w którym zabawia się wchodząc w rolę psychologa, do gabinetu wpada mężczyzna walczący z małżeńskim kryzysem. Sami (Peter Franzén) nie znajduje ukojenia w rozmowie z terapeutą, ale w trakcie wymiany zdań z empatyczną Maarit odnajduje bratnią duszę. Dwoje samotnych, łaknących
kontaktu z drugim człowiekiem ludzi, szybko odkrywa wspólne pasje. Jedną z nich jest piłka nożna, która stanowiła bardzo ważną część życia, które Maarit spędziła w męskiej skórze. Z chwilą, gdy przeszłość zaczyna się wkradać do teraźniejszości, życie transseksualnej kobiety zaczyna się jednak komplikować…

Zwiastun:

Zapraszamy do kin!

d4inq5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4inq5a