Trwa ładowanie...
pani z przedszkola
12-11-2014 10:27

Pierwszy zwiastun komedii "Pani z przedszkola"

Pierwszy zwiastun komedii "Pani z przedszkola"Źródło: ONS.pl
dt1qldy
dt1qldy

W sieci zadebiutował zwiastun *"Pani z przedszkola". Najnowsze dzieło Marcina Krzyształowicza, twórcy obsypanej nagrodami "Obławy", przynosi masę dobrej zabawy i najbardziej zakręconą rodzinę w historii polskiej komedii.*

A współtworzą ją laureaci Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza i Adam Woronowicz oraz legenda polskiego kina – Krystyna Janda, wspierani przez Mariana Dziędziela, Łukasza Simlata, Maję Bohosiewicz i nagrodzoną Złotymi Lwami Karolinę Gruszkę w roli seksownej i tajemniczej pani z przedszkola. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia o relacjach męsko-damskich trafi na ekrany 25 grudnia.

Po "Obławie" miałem palącą potrzebę płodozmianu. Wiedziałem, że po osobistym i mocnym filmie, znalazłem się w pułapce walki o zawodowe powodzenie za wszelką cenę. A ja nie chcę być niewolnikiem sukcesu, który przyniósł mi jeden tytuł. Wolę ryzykować i w jakimś sensie kontestować swój wizerunek, bo przez to unikam przewidywalności. Dlatego szukałem nowego wyzwania, czegoś co będzie kompletnie różne od moich wcześniejszych doświadczeń. Poza tym nie wyobrażałem sobie ponownego uderzania w strunę osobistą. Teraz miałem pragnienie zrobienia czegoś na luzie, bez zobowiązań wobec tematu, bohatera, bez tego kontekstu, który towarzyszył recepcji ‘Obławy’” – mówi Marcin Krzyształowicz.

dt1qldy

„Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu „Nieulotne” i FPFF w Gdyni za „33 sceny z życia” – Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza – Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

„Pani z przedszkola” przez to, że zupełnie inna od „Obławy” stanowiła dla mnie intrygujące wyzwanie. Po kilkudziesięciu dniach spędzonych na planie ze znakomitą ekipą i świetnymi aktorami, mogę tylko powiedzieć, że stawienie czoła temu wyzwaniu było prawdziwą przyjemnością” – Marcin Krzyształowicz.

"Pani z przedszkola" w kinach od 25 grudnia 2014

dt1qldy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt1qldy