Trwa ładowanie...

Plus Camerimage - Złota Żaba dla Jolanty Dylewskiej

Plus Camerimage - Złota Żaba dla Jolanty DylewskiejŹródło: PAP
dqw03vo
dqw03vo

Jolanta Dylewska zdobyła Złotą Żabę w konkursie głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Operatorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który zakończył się w sobotę w Bydgoszczy.

Dylewska została nagrodzona za zdjęcia do filmu "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland. Srebrną Żabę otrzymał Mahmoud Kalari za zdjęcia do "Rozstania" w reżyserii Asghara Farhadiego, a Brązową Żabę - Robbie Ryan za zdjęcia do "Wichrowych wzgórz" Andrei Arnold.

Za całokształt twórczości nagrodę Plus Camerimage odebrał operator John Seale. Nagrodami specjalnymi uhonorowano aktora Klausa Marię Brandauera i scenografa Jacka Fiska, w uznaniu ich szczególnej wrażliwości wizualnej.

W konkursie filmów polskich triumfował Radosław Ładczuk, autor zdjęć do filmu "Sala samobójców" wyreżyserowanego przez Jana Komasę.

Konkurs etiud studenckich wygrał Balazs Revesz, operator filmu "Finale" w reżyserii Balazsa Simonyi. Srebrną Kijankę zdobył Nicolas Villegas Hernandez za zdjęcia do "Ludzi normalnych" Piotra Złotorowicza, a Brązową Kijankę - Sin Huh za zdjęcia do filmu "Raju", który wyreżyserował Max Zahle.

dqw03vo

Zdobywcą Złotej Żaby w konkursie pełnometrażowych filmów dokumentalnych został Tomasz Wolski, operator i reżyser filmu "Lekarze". W konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych Złotą Żabę otrzymali Łukasz Żal i Piotr Bernaś - operatorzy filmu "Paparazzi" w reżyserii Bernasia.

Przyznano też nagrody za najlepsze debiuty: reżyserski - Martinowi Gschlachtowi ("Breathing") i operatorski - Radosławowi Ładczukowi ("Sala Samobójców").

Festiwal Camerimage narodził się w 1993 r. w Toruniu. W latach 2000-2009 był organizowany w Łodzi, a w 2010 r. został przeniesiony do Bydgoszczy.
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

dqw03vo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqw03vo