Trwa ładowanie...

Po intensywnym weekendzie… nie zwalniamy tempa. Poniedziałek 20. Letniej Akademii Filmowej

Kinga Dębska i Zbigniew Domagalski zaprezentują film "Zabawa, zabawa”, Paweł Borowski spotka się z publicznością po głośnym filmie "Ja teraz kłamię”, Kalina Alabrudzińska i Piotr Pacek będą przekonywać, że "Nic nie ginie”, a Piotr Dylewski i Magdalena Celmer zaproszą na "Zgniłe uszy”.

Po intensywnym weekendzie… nie zwalniamy tempa. Poniedziałek 20. Letniej Akademii FilmowejŹródło: Materiały prasowe
d4i3o7l
d4i3o7l

Byli Marian Dziędziel i Lech Dyblik, Xawery Żuławski i Sebastian Fabijański, Grażyna Błęcka-Kolska i Magdalena Łazarkiewicz. Byli świetni filmowi twórcy, była doskonała festiwalowa publiczność. Za nami intensywny weekend otwarcia jubileuszowej Akademii Filmowej, przed nami równie ciekawy festiwalowy poniedziałek.

"Zgniłe uszy” w reż. Piotra Dylewskiego to opowieść o wczesnym kryzysie małżeńskim, spowodowanym niespełnionymi oczekiwaniami i brakiem komunikacji. Janek i Marzena mierzą się ze swoimi najskrytszymi demonami pod okiem niekonwencjonalnego terapeuty, któremu plan terapii wymyka się spod kontroli.

Film ten miał swoją premierę w czerwcu na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film” i dostał nagrodę za scenariusz (za "twórcze, sprawne wodzenie widza za nos i wytarganie za uszy”). Po projekcji odbędzie się spotkanie z Piotrem Dylewskim i Magdaleną Celmer, współautorką scenariusza, które poprowadzi Ryszard Jaźwiński, dyrektor artystyczny LAF.

"Nic nie ginie” – przekonywać będą zwierzyniecką publiczność reżyserka filmu opowiadającego o ludziach, którzy nie chcą poddawać się zmianom, Kalina Alabrudzińska i aktor Piotr Pacek.

d4i3o7l

Ten film zapowiadany jest jako "sensacyjny, thriller, sci-fi”. W obsadzie: gwiazdy. "Ja teraz kłamię” w reż. Pawła Borowskiego. O czym opowiada? Troje celebrytów bierze udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał Gwiazd". Wierzą, że zwycięstwo przyniesie im wielkie pieniądze i pomoże zrealizować marzenia. Projekcja tego filmu dziś (poniedziałek) w Kinie Skarb. Początek – o 20.00. Film jest pokazywany w cyklu "Łukasz Maciejewski zaprasza”, więc po filmie z reżyserem Pawłem Borowskim rozmowę poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Miło nam poinformować, że w poniedziałkowy wieczór odbędzie się dodatkowa projekcja filmu "Zabawa, zabawa” w reż. Kingi Dębskiej. Traktuje on o problemie alkoholizmu wśród kobiet. "Zabawa, zabawa” wygrała m.in. festiwal OFF CAMERA i zdobyła tam również Nagrodę Publiczności. Jak na film zareaguje LAF-owa publiczność? Okaże się dziś wieczorem. Początek projekcji o 20.30 w Kinie SALTO. Co ważne: swoją obecność po seansie zapowiedzieli sama reżyserka Kinga Dębska oraz producent Zbigniew Domagalski. Drugi pokaz tego tytułu – już wg programu – w środę 14 sierpnia, a po nim spotkanie z aktorką Barbarą Kurzaj.

W poniedziałek uczestnicy Letniej Akademii Filmowej mogą zobaczyć również m.in. przedpremierowo "Ponad siłę” w reż. naszego specjalnego gościa z Islandii Baldvina Zophoniassona, "Gloria Bell” Sebastiana Lelio z Julianne Moore w roli głównej czy "Good morning, Babylon” P. i V. Tavianich.

d4i3o7l

Na zakończenie dnia – po Kinie Nocnym w browarze - koncert zespołu VHS. Początek o północy.

Szczegółowy program 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu na www.laf.org.pl. O wszelkich zmianach informujemy na profilu FB wydarzenia. Tam też relacje foto i video z wydarzeń.

d4i3o7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i3o7l