Trwa ładowanie...

Podlasie SlowFest - najwolniejszy festiwal na świecie. Czy nowa impreza Gutka odmieni oblicze Podlasia?

Czy nowa idée fixe Romana Gutka odniesie sukces? Legendarny animator kultury - obchodzący dziś 59 urodziny - chce ściągnąć tysiące ludzi na Podlasie, żeby oglądali najwolniejsze filmy na świecie, spektakle teatralne i zachłystywali się regionalną przyrodą i kulinariami. Nowa impreza, na którą składa się 440 wydarzeń, ma szansę odmienić wizerunek Podlasia, uchodzącego, zresztą niesłusznie, za kulturalną pustynię. Bilety już w sprzedaży. Festiwal potrwa od 1 lipca do 17 września 2017.

Podlasie SlowFest - najwolniejszy festiwal na świecie. Czy nowa impreza Gutka odmieni oblicze Podlasia?Źródło: Materiały prasowe, fot: Łukasz Gawroński
d1j5cmu

Za festiwalem stoi Roman Gutek, założyciel firmy Gutek Film i twórca T-Mobile Nowe Horyzonty. W programie znajdzie się 50 filmów reprezentujących nurt slow cinema, m.in.: Bruno Dumonta, Carlosa Reygadasa, Alberta Serry, Piotra Dumały i Marcina Dudziaka. W planach retrospektywa filmów Andrieja Tarkowskiego (odnowione cyfrowo kopie) i pokazy filmów dla dzieci i młodzieży.

SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie - przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji - czytamy na stronie imprezy.

Ponadto w programie koncerty, spektakle Teatru Wierszalin, rezydencje literackie polskich pisarzy, instalacje artystyczne, a także degustacje i pokazy filmów o tematyce kulinarnej m.in. kolacja inspirowana filmem "Uczta Babette".

d1j5cmu

Nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli natury, ponieważ organizatorzy przewidzieli liczne spacery i wędrówki tematyczne, a także warsztaty relaksacyjne. Brzmi chyba nieźle?

Program oraz sprzedaż biletów na www.podlasieslowfest.pl.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1j5cmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j5cmu