Trwa ładowanie...
marcin wrona
21-09-2015 17:12

Policja podała wstępne wyniki sekcji zwłok Marcina Wrony

Policja podała wstępne wyniki sekcji zwłok Marcina WronyŹródło: EastNews
d1g4a08
d1g4a08

Jak dowiedziało się RMF FM, są już wyniki sekcji zwłok *Marcina Wrony. Przypomnijmy, że ciało reżysera zostało znalezione w sobotę 19 września w pokoju hotelowym w Gdyni (więcej tutaj). Miał 42 lata.*

Według wstępnych ustaleń zgon reżysera nastąpił w wyniku powieszenia. Zdaniem biegłych wszystko wskazuje na to, że Marcin Wrona popełnił samobójstwo.

Na wyniki badań określających, czy zmarły był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, trzeba będzie jeszcze poczekać.

- To są badania wstępne. Potrzebujemy jeszcze opinii końcowej. Takiej, która już uwzględni wszystkie okoliczności, po zbadaniu też wycinków metodą badań histopatologicznych. Ponadto trzeba też zawrzeć te uwagi odnośnie stanu płynów ustrojowych - czyli krew, mocz. Na obecną chwilę ta wersja, która wynika z opinii wstępnej, jest zgodna z tym, co ustaliliśmy w toku czynności wstępnych na miejscu - powiedziała RMF FM Małgorzata Gebel z Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

d1g4a08

„Demon” (czytaj recenzję) Marcina Wrony startował w konkursie głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film został świetnie przyjęty przez publikę i krytyków, którzy docenili perfekcyjną realizację i dojrzałość, jaką zaprezentował nieodżałowany reżyser.

- Wstrząs i niedowierzanie, to tylko dwa słowa, które cisną mi się na usta. Wielka tragedia, wielka strata, to będzie smutny czas - napisał dziennikarz i publicysta Krzysztof Spór na wieść o śmierci reżysera(więcej tutaj).

Marcin Wrona był reżyserem teatralnym, telewizyjnym i filmowym oraz publicystą Wirtualnej Polski (). Urodził się 25 marca 1973 roku w Tarnowie. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie, a także reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie (2005 rok). Od 2006 roku wykładał reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

d1g4a08

W 2007 roku Wrona za scenariusz „Mojej krwi” (tytuł roboczy „Tamagotchi”) zdobył Grand Prix polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill, a także zajął trzecie miejsce w międzynarodowym finale tego konkursu w Cannes. Reżyser zrealizował „Moją krew” w 2009 roku i zdobył swoim debiutanckim filmem Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę za Scenariusz na Festiwalu Debiutów Młodzi i Film w Koszalinie (2009 r.).

Jego drugim pełnometrażowym filmem był „Chrzest” z 2010 roku, który na festiwalu w Gdyni zdobył Srebrne Lwy Gdańskie (czytaj naszą recenzję)
.

d1g4a08
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g4a08