Trwa ładowanie...
dn1sip2

Policja podała wstępne wyniki sekcji zwłok Marcina Wrony

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja podała wstępne wyniki sekcji zwłok Marcina Wrony
(EastNews)
dn1sip2

Jak dowiedziało się RMF FM, są już wyniki sekcji zwłok *Marcina Wrony. Przypomnijmy, że ciało reżysera zostało znalezione w sobotę 19 września w pokoju hotelowym w Gdyni (więcej tutaj). Miał 42 lata.*

Według wstępnych ustaleń zgon reżysera nastąpił w wyniku powieszenia. Zdaniem biegłych wszystko wskazuje na to, że Marcin Wrona popełnił samobójstwo.

Na wyniki badań określających, czy zmarły był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, trzeba będzie jeszcze poczekać.

dn1sip2

- To są badania wstępne. Potrzebujemy jeszcze opinii końcowej. Takiej, która już uwzględni wszystkie okoliczności, po zbadaniu też wycinków metodą badań histopatologicznych. Ponadto trzeba też zawrzeć te uwagi odnośnie stanu płynów ustrojowych - czyli krew, mocz. Na obecną chwilę ta wersja, która wynika z opinii wstępnej, jest zgodna z tym, co ustaliliśmy w toku czynności wstępnych na miejscu - powiedziała RMF FM Małgorzata Gebel z Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

„Demon” (czytaj recenzję) Marcina Wrony startował w konkursie głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film został świetnie przyjęty przez publikę i krytyków, którzy docenili perfekcyjną realizację i dojrzałość, jaką zaprezentował nieodżałowany reżyser.

- Wstrząs i niedowierzanie, to tylko dwa słowa, które cisną mi się na usta. Wielka tragedia, wielka strata, to będzie smutny czas - napisał dziennikarz i publicysta Krzysztof Spór na wieść o śmierci reżysera(więcej tutaj).

dn1sip2

Marcin Wrona był reżyserem teatralnym, telewizyjnym i filmowym oraz publicystą Wirtualnej Polski (). Urodził się 25 marca 1973 roku w Tarnowie. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie, a także reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie (2005 rok). Od 2006 roku wykładał reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

W 2007 roku Wrona za scenariusz „Mojej krwi” (tytuł roboczy „Tamagotchi”) zdobył Grand Prix polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill, a także zajął trzecie miejsce w międzynarodowym finale tego konkursu w Cannes. Reżyser zrealizował „Moją krew” w 2009 roku i zdobył swoim debiutanckim filmem Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę za Scenariusz na Festiwalu Debiutów Młodzi i Film w Koszalinie (2009 r.).

Jego drugim pełnometrażowym filmem był „Chrzest” z 2010 roku, który na festiwalu w Gdyni zdobył Srebrne Lwy Gdańskie (czytaj naszą recenzję).

dn1sip2

Podziel się opinią

Share

dn1sip2

dn1sip2