Trwa ładowanie...

"Polityka": Vega odpowiada Misiewiczowi. "Misiu, mam wiadomość"

Patryk Vega odniósł się do sprawy pozwu Bartłomieja Misiewicza, który wpłynął dziś do prokuratury. Reżyser "Polityki" zapowiedział, co się stanie, gdy jego film nie trafi do polskich kin w dniu planowanej premiery.

"Polityka": Vega odpowiada Misiewiczowi. "Misiu, mam wiadomość"Źródło: Materiały prasowe
d165dyb
d165dyb

- Misiu, dla ciebie i wszystkich, którzy chcą blokować mój film, mam wiadomość. Premiera filmu "Polityka" tak czy inaczej nastąpi 6 września. Jeśli nie w polskich kinach, to w Chinach – powiedział Vega w nowym nagraniu.

Obejrzyj odpowiedź Vegi do osób próbujących go ocenzurować:

Reżyser zapowiedział, że w razie potrzeby wrzuci swój film na chińskie serwery. Dodał także, że każda reakcja polityka (głos zabierała już m.in. posłanka Pawłowicz i prezes Kaczyński) to reklama dla "Polityki", którą dzięki nim obejrzy jeszcze więcej osób.

- Podobno w Polsce mamy wolność słowa i demokrację, więc wszystkim, którzy dalej chcieliby mnie cenzurować, dedykuję ten film – powiedział Vega, dzieląc się kolejnym fragmentem z bohaterem wzorowanym na Misiewiczu, granym przez Antka Królikowskiego.

Antek Królikowski w filmie "Polityka" Patryka Vegi Materiały prasowe
Antek Królikowski w filmie "Polityka" Patryka Vegi Źródło: Materiały prasowe

Pełnomocnik Misiewicza Zbigniew Kruger złożył rano 12 lipca pozew przeciwko Patrykowi Vedze. Jego klient domaga się m.in. zaodśćuczynienia w wysokości 1 mln zł i usunięcia fragmentów z postacią graną przez Antka Królikowskiego.

d165dyb

Jak ustaliła Wirtualna Polska, podjęcie kroków prawnych wobec reżysera rozważa również Antoni Macierewicz, którym Vega inspirował się przy pisaniu jednej z postaci. Były minister obrony narodowej na razie nie podjął jednak w tej sprawie decyzji.

d165dyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d165dyb