Trwa ładowanie...

"Polityka": Patryk Vega pozwany. Bartłomiej Misiewicz domaga się 1 mln zł

Zadośćuczynienie w wysokości 1 mln zł to tylko jedno z żądań, jakie pojawiło się w pozwie przeciwko reżyserowi filmu "Polityka". Adwokat Misiewicza już raz wygrał w podobnej sprawie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Polityka": Patryk Vega pozwany. Bartłomiej Misiewicz domaga się 1 mln złŹródło: East News
d80e6ks
d80e6ks

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w piątek 12 lipca adwokat Zbigniew Krüger złożył pozew przeciwko Patrykowi Vedze w imieniu Bartłomieja Misiewicza.

- Żądana kwota zadośćuczynienia to 1 milion złotych – potwierdził Krüger w oświadczeniu dla redakcji WP Film. - Potwierdzam, że żądamy także wycięcia scen, które w sposób najbardziej rażący naruszają dobra osobiste pana Misiewicza: sceny zażywania narkotyków, brania łapówek czy romansu z postacią wzorowaną na Antonim Macierewiczu.

Obejrzyj odpowiedź Vegi do osób próbujących go ocenzurować:

Krüger dodał, że na czas trwania procesu złożono wniosek o zabezpieczeni powództwa poprzez zakaz rozpowszechniania filmu.

d80e6ks

Zapytany o podstawę prawną do złożenia pozwu podał przepisy o ochronie dóbr osobistych - art. 23 i 24 k.c. oraz przepisy o zabezpieczeniu powództwa - art. 730 k.pc.

Adwokat Misiewicza zwrócił także uwagę, że wcześniej z sukcesem prowadził podobny proces dotyczący filmu "Jesteś Bogiem". Chodzi o spór zakończony w 2014 r., po którym twórcy i dystrybutor rzeczonego filmu musieli przeprosić producenta muzycznego Krzysztofa Kozaka za nieprawdziwe przedstawienie jego postaci w tym filmie. Oraz solidarnie zapłacić mu 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, podjęcie kroków prawnych wobec reżysera rozważa również Antoni Macierewicz, którym Vega inspirował się przy pisaniu jednej z postaci. Były minister obrony narodowej na razie nie podjął jednak w tej sprawie decyzji.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d80e6ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d80e6ks