Trwa ładowanie...
dp0aqh8

"Polityka": Patryk Vega pozwany. Bartłomiej Misiewicz domaga się 1 mln zł

Zadośćuczynienie w wysokości 1 mln zł to tylko jedno z żądań, jakie pojawiło się w pozwie przeciwko reżyserowi filmu "Polityka". Adwokat Misiewicza już raz wygrał w podobnej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartłomiej Misiewicz i Patryk Vega mogą spotkać się w sądzie
Bartłomiej Misiewicz i Patryk Vega mogą spotkać się w sądzie (East News)
dp0aqh8

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w piątek 12 lipca adwokat Zbigniew Krüger złożył pozew przeciwko Patrykowi Vedze w imieniu Bartłomieja Misiewicza.

- Żądana kwota zadośćuczynienia to 1 milion złotych – potwierdził Krüger w oświadczeniu dla redakcji WP Film. - Potwierdzam, że żądamy także wycięcia scen, które w sposób najbardziej rażący naruszają dobra osobiste pana Misiewicza: sceny zażywania narkotyków, brania łapówek czy romansu z postacią wzorowaną na Antonim Macierewiczu.

Obejrzyj odpowiedź Vegi do osób próbujących go ocenzurować:

dp0aqh8

Krüger dodał, że na czas trwania procesu złożono wniosek o zabezpieczeni powództwa poprzez zakaz rozpowszechniania filmu.

Zapytany o podstawę prawną do złożenia pozwu podał przepisy o ochronie dóbr osobistych - art. 23 i 24 k.c. oraz przepisy o zabezpieczeniu powództwa - art. 730 k.pc.

Adwokat Misiewicza zwrócił także uwagę, że wcześniej z sukcesem prowadził podobny proces dotyczący filmu "Jesteś Bogiem". Chodzi o spór zakończony w 2014 r., po którym twórcy i dystrybutor rzeczonego filmu musieli przeprosić producenta muzycznego Krzysztofa Kozaka za nieprawdziwe przedstawienie jego postaci w tym filmie. Oraz solidarnie zapłacić mu 50 tys. zł zadośćuczynienia.

dp0aqh8

Jak ustaliła Wirtualna Polska, podjęcie kroków prawnych wobec reżysera rozważa również Antoni Macierewicz, którym Vega inspirował się przy pisaniu jednej z postaci. Były minister obrony narodowej na razie nie podjął jednak w tej sprawie decyzji.

Podziel się opinią

Share

dp0aqh8

dp0aqh8
dp0aqh8