Trwa ładowanie...
d15fmev

Polska premiera filmu o Beach Boys

Share
Polska premiera filmu o Beach Boys
d15fmev

6 października użytkownicy serwisu Cineman VOD będą mogli obejrzeć "Love & Mercy", film oparty na biografii Briana Wilsona - lidera kultowego zespołu The Beach Boys. W filmie występują John Cusack, Paul Dano i Elizabeth Banks.

Film "Love & Mercy" został nakręcony przez Billa Pohlada, producenta filmowego, który ma na swoim koncie nominację do Oscara za film "Drzewo życia". Pohlad powrócił do reżyserii po blisko 25 latach i wziął na warsztat scenariusz Orena Movermana, twórcy znanego z takich obrazów jak "W imieniu armii" (nominacja do Oscara za scenariusz) czy "Brudny glina" (Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz oryginalny na festiwalu w Berlinie). Ponieważ "Love & Mercy" rozgrywa się na przestrzeni 20 lat w postać Briana Wilsona wcieliło się 2 aktorów - Paul Dan i John Cusack.

"Love & Mercy" to historia grupy The Beach Boys i jej charyzmatycznego lidera Briana Wilsona. W latach sześćdziesiątych młody kompozytor i wokalista Brian Wilson (Paul Dano) wraz ze swoją grupą The Beach Boys niespodziewanie podbił listy przebojów. W rytm ich muzyki bawiła się cała Ameryka. Nagła popularność przyprawiła jednak Wilsona o załamanie nerwowe, pod wpływem którego zrezygnował z planowanej trasy koncertowej i prac nad kolejnym studyjnym albumem grupy. 20 lat później Wilson (John Cusack) to wrak człowieka całkowicie podporządkowanym swojemu terapeucie Eugene'owi Landy'emu (Paul Giamatti). Zafascynowana piosenkarzem Melinda Ledbetter (Elizabeth Banks) podejmuje walkę, by uwolnić go spod wpływu manipulatora.

"Love & Mercy" był już pokazywany na wielu festiwalach, w tym w Toronto i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

d15fmev

Podziel się opinią

Share
d15fmev
d15fmev