Trwa ładowanie...
narzeczony mimo woli
08-07-2009 14:19

Polski Box Office: "Epoka lodowcowa" podbiła kina

Polski Box Office: "Epoka lodowcowa" podbiła kinaŹródło: Imperial CinePix
d1rczoj
d1rczoj

W minionym tygodniu w polskich kinach zadebiutowała „Epoka lodowcowa 3”. Była to jedyna animacja z potencjałem na tyle dużym by pokonać „Madagaskar 2” i ustanowić nowy tegoroczny rekord otwarcia. Niestety pomimo świetnego wyniku, trzecia część kultowej bajki zgromadziła przez weekend o 270 tysięcy widzów mniej. Oczywiście powodów do wstydu nie ma, „Era dinozaurów” stała się nowym liderem polskiej listy Box Office i ustanowiła trzeci najlepszy w tym roku wynik podczas pierwszego weekendu wyświetlania.

W miniony weekend do ogólnokrajowych sieci multipleksów weszły tylko dwie nowości. Obie znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych filmów. Od piątku do niedzieli w polskich kinach zagościło 435 339 widzów.

TOP 10 POLSKIEJ LISTY BOX OFFICETOP 10 POLSKIEJ LISTY BOX OFFICE

„Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów” zajęła pierwsze miejsce listy Box Office. Ponieważ film wszedł do kin już w zeszłą środę jego weekendowy wynik był słabszy. Na animację od piątku do niedzieli wybrało się do kin 296 558 widzów. Łącznie od 1 lipca obejrzało ją 489 051 osób.

d1rczoj

Gdyby animacja weszła do kin w piątek najpewniej ustanowiłaby drugi najlepszy wynik otwarcia w tym roku. Tak się jednak nie stało i dlatego „Epoka lodowcowa” ze swoimi 296 tysiącami trafiła na miejsce trzecie za „Madagaskarem 2” (566 tysięcy) oraz „Kochaj i tańcz” (393 tysięcy).Animacja prześcignęła takie tegoroczne hity jak „Anioły i demony” (260 tysięcy), czy „Idealny facet dla mojej dziewczyny” (198 tysięcy).

Miejsce drugie zajął zeszłotygodniowy lider „Transformers: Zemsta upadłych”. W tym tygodniu zainteresowanie filmem Michaela Baya znacznie zmalało. Chociaż jak na polskie warunki 36 330 sprzedanych biletów to wynik niezły z pewnością kosztująca 200 milionów dolarów produkcja powinna przyciągnąć przed ekrany większą liczbę widzów. Dotychczas w Polsce film obejrzało 304 501 osób.

Nie miejscu trzecim notowania, z wynikiem 25 345 sprzedanych biletów znalazła się komedia romantyczna „Narzeczony mimo woli”. Film cieszy się dużym powodzeniem. Od premiery, która miała miejsce dwa tygodnie temu obejrzało go 270 719 widzów.

Druga i ostatnia nowość minionego weekendu, chińskie „Trzy królestwa” uplasowały się na miejscu siódmym. Ekranizację najsłynniejszej azjatyckiej powieści w reżyserii Johna Woo obejrzało w Polsce 7 326 osób.

d1rczoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rczoj