Trwa ładowanie...
d1kazn0

Polski Box Office: Michael Jackson na szczycie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michael Jackson
Michael Jackson (UIP/ fot. "Wróg u bram")
d1kazn0

Muzyczny film dokumentalny "Michael Jackson's This Is It" został nowym liderem polskiego box office'u.

Mimo dnia Wszystkich Świętych, który przypadł w tym roku na niedzielę, nie zabrakło chętnych Polaków, którzy wybrali się w weekend do kina. Najwięcej spośród nich, bo aż 92 463 widzów obejrzało nowość - film o przygotowaniach do planowanej trasy koncertowej Michaela Jacksona. Premiera dokumentu nastąpiła już 28 października - do 1 listopada film zobaczyło w Polsce już 143 891 widzów.

"Michael Jackson's This Is It" oferuje fanom Jacksona i wielbicielom muzyki na całym świecie rzadkie zakulisowe spojrzenie na wykonawcę, jego karierę i przygotowania do spektakularnego widowiska. Film zapewni kinomanom niezapomniane przeżycie zestawione z obszernym materiałem pokazującym szczegółowe przygotowania Jacksona do londyńskich koncertów.

d1kazn0

Dwóm pozostałym nowościom ostatniego weekendu - "Zabójczemu ciału" oraz "Odgłosom robaków - zapiskom mumii" nie udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce box office'u.

Drugie miejsce zajął najnowszy przebój Disneya i Pixara - animacja *"Odlot""Odlot"*. Film zobaczyło w ostatni weekend 44 760 polskich widzów, a łącznie od premiery już 589 321.

Siedemdziesięcioośmioletni Karol Fredricksen, emerytowany sprzedawca balonów, spełnia swe wielkie życiowe marzenie o przygodzie – za pomocą setek balonów przekształca swój dom w wielki pojazd powietrzny i odlatuje do Ameryki Południowej. Ale przypadkiem zabiera nieplanowanego pasażera, ośmioletniego skauta Russella, pełnego nieuzasadnionego optymizmu, lecz wyjątkowo niezręcznego. Razem przeżywają mnóstwo zaskakujących i niespodziewanych przygód...

**

d1kazn0

Trzecie miejsce zajął horror "Piła VI", który zgromadził w ostatni weekend 20 573 widzów.

Detektyw Hoffmann stał się spadkobiercą przekonań ogarniętego obsesją zabijania Jigsawa. Stosuje także jego metody. Agenci FBI próbują, zachowując środki ostrożności, zbliżyć się do Hoffmanna. Ten podejmuje z nimi śmiercionośną grę, wierząc, że jej finał pozwoli zrozumieć światu plan Jigsawa. Ile ofiar przyniesie to działanie?

W sumie w ostatni weekend polskie kina odwiedziło 218 352 osób.

d1kazn0

Podziel się opinią

Share
d1kazn0
d1kazn0