WAŻNE
TERAZ

Zełenski zgodził się na wybory, ale ma warunek

Polski Box Office: Potter, Kubuś i Druhny, czyli wakacje w kinie

Kadr z filmu 'Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II'
Źródło zdjęć: © Warner Bros. Entertainment Inc.

*"Harry Potter i insygnia śmierci: Część II" po raz kolejny nie dał się zepchnąć z pierwszego miejsca w cotygodniowym notowaniu najpopularniejszych filmów w polskich kinach, pomimo usilnych starań debiutujących w zestawieniu produkcji: jednej dla dzieci, drugiej dla dorosłych.*

Filmem, który najbardziej zagroził niezachwianej, jak dotąd, pozycji dorosłego już czarodzieja okazały się nowe przygody Kubusia i jego przyjaciół. „Kubuś i przyjaciele” oparty został na historiach zaczerpniętych z książek A.A. Milne’a, twórcy kultowego misia. Pewnego leniwego dnia w Stuwiekowym Lesie Kubuś wybiera się na poszukiwanie ukochanego miodku. Jako że jego rozumek nie jest zbyt wielki, przekręca znaczenie wiadomości, którą zostawił mu Krzyś.

Według Kubusia wynika z niej, że jego przyjaciel został porwany przez tajemniczego stwora - Bendezara. Dzielny miś mobilizuje pozostałych mieszkańców lasu, po czym wszyscy ruszają z heroiczną odsieczą Krzysiowi. To czy dzielnemu misiowi udaje się znaleźć i pokonać Bendezara zechciało sprawdzić w kinach 67 285 zakochanych w nim fanów.

Na trzeci stopień podium z hukiem wkroczyły "Druhny" - komedia dla widzów dorosłych, a konkretniej dla kobiet, które uważają, że dwie odsłony "Kac Vegas", na których świetnie bawili się ich partnerzy, zawierały zbyt mały pierwiastek kobiecości. Życie Kristen Wiig, wcielającej się w filmie w postać Annie, starszej druhny, przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy decyduje się poprowadzić swoją najbliższą przyjaciółkę, Lillian wraz z grupą barwnych druhen - Helen, Rita, Becca i Megan - w szalonej drodze ku małżeństwu. 39 544 zachodziło się ze śmiechu w polskich kinach oglądając zabawne perypetie grupy najlepszych przyjaciółek.

Na miejscach 4-7 uplasowały się filmy, które w minionym tygodniu notowaliśmy na pozycjach o dwa stopnie wyższych. "Auta 2", "Pan Popper i jego pingwiny", "Kac Vegas w Bangkoku" oraz "Naznaczony" zajmowały odpowiednio miejsca 2., 3., 4. i 5.

Trzecią nowością w polskim box office jest kolejna wysokobudżetowa produkcja o komiksowym superbohaterze, a właściwie o grupie obrońców pokoju i sprawiedliwości, zwących siebie korpusem "Green Lantern". Jest to grupa wojowników, którzy przysięgli strzec międzygalaktycznego porządku. Każdy z nich nosi pierścień, obdarzający go nadzwyczajnymi mocami. Kiedy jednak pojawia się nowy wróg, Parallax, który grozi, że zniszczy układ sił we wszechświecie, losy Green Lantern Corps oraz Ziemi spoczywają w rękach najmłodszego rekruta, Hala Jordana, pierwszego człowieka w szeregach organizacji.

Aktualne notowanie zamyka trzecia część "Transformers" (pozycja 9.) oraz "Larry Crowne - uśmiech losu" (pozycja 10.) - w poprzednim tygodniu oba filmy notowane były trzy pozycje wyżej.

*Pierwszą dziesiątkę filmów polskiego notowania box office obejrzało w miniony weekend 336 768 widzów.*

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Obraz

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Obraz

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Obraz

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Obraz

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Obraz

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Obraz

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

Wybrane dla Ciebie
"Intymny tydzień". Pamela Anderson mówi wprost o romansie z aktorem
"Intymny tydzień". Pamela Anderson mówi wprost o romansie z aktorem
Zasłynął rolą Jezusa. Teraz zagra skazanego polityka
Zasłynął rolą Jezusa. Teraz zagra skazanego polityka
"Babka Zielarka musi być!". Fani domagają się powrotu aktorki do "Rancza"
"Babka Zielarka musi być!". Fani domagają się powrotu aktorki do "Rancza"
"Byłam bardzo podekscytowana". Wspomina pierwszą pracę
"Byłam bardzo podekscytowana". Wspomina pierwszą pracę
Choroba zmieniła jego życie. Zapowiedział osobisty projekt
Choroba zmieniła jego życie. Zapowiedział osobisty projekt
Żak i Barciś komentują powrót "Rancza". "Najważniejszy jest oczywiście scenariusz"
Żak i Barciś komentują powrót "Rancza". "Najważniejszy jest oczywiście scenariusz"
Kosztował prawie 8 mln złotych. Filmu nie ma, prokuratura bada sprawę
Kosztował prawie 8 mln złotych. Filmu nie ma, prokuratura bada sprawę
Rzucił zawrotną sumę. Twórca "Avatara" spotkał się z oporem
Rzucił zawrotną sumę. Twórca "Avatara" spotkał się z oporem
Absolutny hit Netfliksa. "Nocny agent" zaskoczy 3. sezonem?
Absolutny hit Netfliksa. "Nocny agent" zaskoczy 3. sezonem?
Tara Reid o nagraniu z hotelu w Chicago. "Czuję się zaszczuta"
Tara Reid o nagraniu z hotelu w Chicago. "Czuję się zaszczuta"
Kręciła nagą scenę. Aktorka komentuje jej kulisy
Kręciła nagą scenę. Aktorka komentuje jej kulisy
DiCaprio podjął jedną decyzję w 1997 r. Nie żałuje jej do dziś
DiCaprio podjął jedną decyzję w 1997 r. Nie żałuje jej do dziś
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI! 👇