Trwa ładowanie...

Pośmiertna nominacja Carrie Fisher. Księżniczka Leia otrzyma Grammy?

Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji, honoruje nagrodą Grammy wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. 28 listopada ogłoszono nominacje do Grammy Awards 2018. Carrie Fisher, czyli niezapomniana Księżniczka Leia z filmowej sagi "Gwiezdne wojny” może zostać pośmiertnie nagrodzona przez akademię.

Share
Pośmiertna nominacja Carrie Fisher. Księżniczka Leia otrzyma Grammy?
Źródło: Materiały prasowe
d1t6dzy

Miesiąc przed śmiercią Carrie ukazała się książka z jej wspomnieniami z lat 70., "Pamiętniki księżniczki”. Trafiła na rynek także w formie audiobooka - fragmenty książki czytała sama aktorka oraz jej córka, Billie Lourde. Dzienniki zawierały między innymi opis romantycznej relacji Fisher z Harrisonem Fordem, odtwórcą roli Hana Solo.

"Pamiętniki księżniczki"” może zdobyć statuetkę w kategorii "Spoken Word" ("Słowo mówione"), która obejmuje płyty z recytacją poezji, audiobooki i storytelling. W tej samej kategorii nominowano także audiobook z autobiografią Bruce’a Springsteena, "Born To Run”, jak również dźwiękowe wersje książek Neila Degrasse Tysona, Berniego Sandersa i Shelly Peiken.

d1t6dzy

Nazwiska zwycięzców poznamy 29 stycznia 2018 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Carrie Fisher choć wystąpiła w 90. produkcjach, wszyscy najbardziej kojarzą ją z tej jednej. W wyścigu o rolę w "Gwiezdnych wojnach” pokonała m.in. Meryl Streep, Kim Basinger i Jane Seymour. Amerykańska aktorka, pisarka i scenarzystka. Rolą księżniczki Lei, wojowniczej arystokratki zapewniła sobie nieśmiertelność. Księżniczka Leia pojawiła się w czterech filmach z cyklu "Gwiezdne wojny” i należy do najbardziej uwielbianych jego bohaterów. Leię Organę zobaczymy jeszcze w przynajmniej jednym filmie sagi, "Ostatnich Jedi”, produkcja wejdzie na ekrany kin 14 grudnia 2017 r.

Aktorka, zmarła 27 grudnia 2016 r.w szpitalu w Los Angeles, gdzie trafiła kilka dni wcześniej, gdy doznała rozległego ataku serca podczas podróży samolotem z Londynu Miała 60 lat. Jej matka, Debbie Reynolds, zmarła dzień później.

Zobacz zwiastun ostatniej produkcji z udziałem Carrie Fisher:

d1t6dzy

Podziel się opinią

Share
d1t6dzy
d1t6dzy