Trwa ładowanie...

Premiera teledysku Kazika Staszewskiego do filmu "Czarny czwartek"

Premiera teledysku Kazika Staszewskiego do filmu "Czarny czwartek"
d1ksj6w
d1ksj6w

Zaśpiewana przez *Kazika Staszewskiego słynna „Balladę o Janku Wiśniewskim”, to porywający motyw przewodni do filmu „Czarny czwartek”, który pojawi się na ekranach kin 25 lutego 2011.*

W widowiskowym obrazie, przypominającym jedną z najmroczniejszych kart PRL-u, widzowie zobaczą m.in.wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego w roli Zenona Kliszki, Wojciecha Pszoniaka w roli Władysława Gomułki, Piotra Garlickiego w roli Józefa Cyrankiewicza, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z „U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego.

Zobacz teledysk Kazika do piosenki "Ballada o Janku Wiśniewskim"

Reżyserem jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji 2011 roku, porównywanej z nagrodzoną Złotym Niedźwiedziem „Krwawą niedzielą” Paula Greengrassa, jest Antoni Krauze.

„Ballada o Janku Wiśniewskim” jest dla mnie istotną, ważną i piękną piosenką. To była, obok „Murów” Kaczmarskiego, żelazna pozycja - w mroku stanu wojennego niosła swego rodzaju nadzieję, mimo że wtedy tej nadziei nie sposób było dostrzec - powiedział Kazik Staszewski o "Balladzie o Janku Wiśniewskim".

d1ksj6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ksj6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj